Bu bakkalcılarla nasıl baş edebiliriz ?

• Konuyu başlatan Kimliksiz_Genç
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 2B
Geçenlerde ethernet kablosunun ucuna jak çaktırmaya gittim. O sırada teknobakkala bir orta yaşın üstünde bir müşteri geldi ve ne tesadüftür ki ethernet kablosu sordu. sonra geçen diyalog şöyle;

Müşteri - Hemşerim bilgisayar kablosu var mı?
Bakkal - Var. Kaç paralık istiyosun?
Müşteri - Metresi kaça?
Bakkal - 1 lira
Müşteri - Yav aşşağıda 60 kuruş sizde niye pahalı

Ben ikisinin arasında ethernet kablosundan bahsettiklerini bile anlamamışken bu iki teknoloji dehası kendi dillerinde ethernet kablosu üzerinden pazarlığa tutuşmuşlardı bile. ve konuşma devam eder;

Bakkal - Onlar dandik kablodur. Mesela şu elimdeki kablo (benim verdiğim) hayatımda görmüş olduğum en dandik kablo. İki saattir uğraşıyorum bi jak takamadım

Neyse diğer müşteri fiyatı beğenmedi gitti. Sonra bakkal bana döndü ve dedi ki; "dostum bu kablo olmuyo ya çok dandik" istersen hazırları var.

mecburen elimde kablo varken acil ihtiyacımdan dolayı kablo almak zorunda kaldım aynı kalitede bir kablom daha oldu ve metresi 1.5 liraya geldi.

Sonuç olarak bakkal ve ben çok mutluyduk...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı