Bu Biber Basur Yapar mı ?

Mr. J

Hectopat
Yer
Evren/Dünya
Daha fazla  
Trinidad Moruga Akrebi Biber Tohumu-en Acı Biber GittiGidiyor'da 149331411
Linkteki biberi alıp yetiştireceğim yakın zamanda. Arkadaşlarla sushi yiyecektik fakat bulamadık sushi. Bizde buna karar verdik. Ama internette bir yorum okudum fazla acı biber basura neden olabilirmiş.:dikkatli::dikkatli: Bende korktum açıkcası. Size de sormak istedim. Bilen varsa bilgilendirirse iyi olur. :D

Son düzenleme:
Acı turşu ile güzelliğimden acı çektiğim günler olmuştu :D Bence denemeye bile kalkmayın. Karar sizin üzerine oturamazsınız valla...

Küçük bir ısırıktan bir şey olmaz herhalde. Yeni şeyler denemek iyidir. Yine de detaylıca araştırın derim. Durduk yere başınıza dert almayın. :)
Aslında küçük bir ısırık değil 3 kişi 3 tane yiyecekti. Yani 1 kişi 1 tanenin tamamını.
Acı turşu ile güzelliğimden acı çektiğim günler olmuştu :D Bence denemeye bile kalkmayın. Karar sizin üzerine oturamazsınız valla...
Hocam o kadar kötü müdür ? Etrafta yastık ile gezmek istemiyorum ? :):)

Biber basur yapmaz ancak, dışkılanma esnasında hassas olan bölgede yanma yapacağından dolayı ıkınmaya ve kasılmaya sebep verebilir işte bu ıkınmalar basur yapabilir. Birde zaten oluşmuş bir basur varsa tahriş yapacağından akut dönemlerde pek önerilmez. Basur olmak istemiyorsanız yeteri kadar sıvı ve lif alımına dikkat etmeniz gerekmekte ( günde en az 2,5 lt su ve posa bırakan gıdalardan tüketmeniz gerekmekte) Kabız ve İshal olmaktan kaçınmanız ve sporda yapmanız gerekiyor kısaca beslenme ve dışkılama alışkınlıklarınız düzgünse basur olmaktan sakınmış olursunuz..

Acıya alışkın biri değilseniz bulaşmamanızda fayda var tabi. Ama şöyle bir ihtimal de var; başlık yanlış olabilir. Yani o biber, dünyanın en acı biberi olmayabilir. Karar sizin. Olumsuz sonuçlar gerçekleşirse sorumluluk kabul etmiyorum. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı