"Bu bilgisayarı sıfırla" virüsleri kaldırır mı?

• Konuyu başlatan Hof
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 624

Hof

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ada
Merhaba arkadaşlar, dün PC'ye virüs girmiş (hiçbir korsan oyun, uygulama kullanmıyorum) flash bellekten atacaktım normalde, ama flash belleğe Windows dosyalarını PC'ye virüs girmişken atmıştım. Önce "bu bilgisayarı sıfırla" kısmından, sıfırladıktan sonra flash belleğe Windows'u tekrar kurup flash belllekten atacağım. Şu an sorum şu, bu bilgisayarı sıfırla virüsleri kaldırır mı? Her şeyi ne var ne yok kaldırıyorum.

Büyük ihtimal kaldırır ancak temiz kurulum yapmanız hem daha sağlıklı hem de daha hızlı. Elinizde bir USB bellek varsa kolayca yapabilirsiniz.

Önce USB'yi hazırlayacaksınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha sonra rehberi takip edeceksiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Virüs çok derinlere enjekte edilmediyse (ki sanmıyorum dikkatli bir kullanıcıysanız) var yaa... Sıfırlamak virüsün içinden geçer. Sıfırlayın.

Yine de içim rahat etmez diyorsanız da UEFI kurulum yapın.

Merhaba arkadaşlar, dün PC'ye virüs girmiş (hiçbir korsan oyun, uygulama kullanmıyorum) flash bellekten atacaktım normalde, ama flash belleğe Windows dosyalarını PC'ye virüs girmişken atmıştım. Önce "bu bilgisayarı sıfırla" kısmından, sıfırladıktan sonra flash belleğe Windows'u tekrar kurup flash belllekten atacağım. Şu an sorum şu, bu bilgisayarı sıfırla virüsleri kaldırır mı? Her şeyi ne var ne yok kaldırıyorum.
Format ile her virüs gitmeyebilir. Antivirüs programı var mı? Var ise Kaspersky ile tarama yapın.

Kesin çözüm ise disk değiştirmektir.

Virüsleri kaldırır ama mutlaka formattan sonra USB'den tertemiz format at.

Evet virüsleri kaldırır.
Ama keşke gidip Kaspersky tam tarama yapsaydınız belki sıfırlamaya gerek kalmayabilirdi.

Virüs derine enjekte edildiyse ve güçlü bir virüsse kaldırmaz zira yerel sıfırlama özelliği sıkıştırılmış sistem dosyalarından sıfırlıyor ve pek sağlıklı değil. Temiz UEFI kurulum öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı