Bu Devirde CD/DVD Kullanan Kaldı mı?

Laptop bilgisayarlar hariç hiç kullanmadım. En son aldığım bilgisayarıma da almamıştım herkes tepki göstermişti arkadaşlarımdan. :D

Orijinal, kutulu, PC için NFSU2 vardı, taşınınca kaybettim. Kaybetmeseydim, onu oynamak için kullanabilirdim (Oyunun açılması için 2. CD'nin takılı olması gerekliydi). DVD-Rom yerine (Caddy denilen zımbırtı) HDD, HDD'nin yerine de SSD taktım birkaç ay önce. Ama bilgisayarım sizlere ömür, 3 hafta kadar önce bozuldu, servise gitmek için izin almam gerek iş yerinden.

Zamanında 50'lik 650 MB CD çantasını dolduracak kadar film, klip, oyun arşivine sahiptim. Bir gün lazım olur diye çantayı dolabın üstüne koymuştum. Yıllar geçtikçe unutmuşum evden taşınacağımız zaman çantanın dolabın üstünde olduğunu farkettim. İçinde örümcek ağları, ölmüş hamam böceği vardı. CD'lerin çalışıp çalışmadığını denemedim direk çöpe attım. Şimdi istesem aynısını 5 saate elimdeki taşınabilir diske indiririm :)

Son düzenleme:
Bence ekran kartları vs. sürücüleri CD değil de, artık 2/4 GB Flash bellek şeklinde gelmeli. Dizüstü bilgisayarlarda olabiliyor, ancak masaüstü alıp da CD/DVD okuyucu alanların sayısı 10'da 1'dir anca. Ne gerek var, kaç sene öncesinin teknolojisi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı