Bu dünyanın hali ne olacak?

Derisi için, süs eşyası olarak için hayvan avlamanin ağır bir cezası olsa keşke.

Bence yemek için avlamak (en az acı çektirerek yapılmalı tabii) ve tıbbi deneylerde kullanmak sorun değil.

Tavuk yiyoruz, mangala çıkıp et yiyoruz, yediğimiz balık, içtiğimiz süt... Bunların yağlarından, kıllarından maroken eşyalar, mobilyalar. Kozmetik ürünler hatta tıbbi ilaçların içeriğinde dahi kullanılan hayvanlar var.
Konuyla alakası yok. Foklari en az acı çektirecek şekilde tek seferde öldürüp ölü bedene ne isterlerse yapsınlar ama burada canice öldürme söz konusu hatta öldürmeden derisini yuzenler de var. Mangala canlı hayvanı atiyorsan bilemem.

Kendi ürettiğimiz İnek ve tavuk gibi gıdaları tüketmekten çekinmiyorum, çünkü seri üretimde oldukları için nesilleri tehlike altında değil. Ancak kürk gibi kıyafetlere karşıyım. Bu arada dünyada çok daha kötü olaylar oluyor, insanın insanı kestiği ana şahit olmuşluğum var. Telegram'da da ekstradan bir çok şey görüyorum.

Konuyla alakası yok. Foklari en az acı çektirecek şekilde tek seferde öldürüp ölü bedene ne isterlerse yapsınlar ama burada canice öldürme söz konusu hatta öldürmeden derisini yuzenler de var. Mangala canlı hayvanı atiyorsan bilemem.
Dediklerimin konuyla alakası nasıl yok? Böcek mi bu bir çırpıda ölecek? Kürkü zarar görmesin diye bu hayvanlar sadece kafasından sopa darbeleri ile öldürülüyor, acı çekerek ölüyor. Yoksa silah kullanıp hemen bitirmeyi onlar da bilir. Bu katliamlara gelen tepkinin başını çeken de bu; "canice."
Önceki mesajımda canice öldürme konusuna da değindim. Biraz kitap okumanı tavsiye ederim, zira okuduğunu anlamıyorsun.

Kürkü zarar görmesin diye bu hayvanlar sadece kafasından sopa darbeleri ile öldürülüyor, acı çekerek ölüyor.
Asıl sen anlamıyorsun. Mangal yapmaktan bahseden sensin. Ölü bedenin etinden mangal yapmak ile foklari cani şekilde katletmek arasında fark olmadığını düşünüyorsan komik. Ayrıca mangal yaparken onu besin ihtiyacı olarak tüketiyoruz, diğeri tamamen gösteriş.

Asıl sen anlamıyorsun. Mangal yapmaktan bahseden sensin. Ayrıca mangal yaparken onu besin ihtiyacı olarak tüketiyoruz, diğeri tamamen gösteriş.
Hayatında hiç et, tavuk, süt, sucuk veya diğer hayvansal gıdaları yemedin mi? Bunlar neyden üretiliyor sence? Makinalar kendiliğinden mi yaratıyor, ne sanıyorsun anlamadım.

Ayrıca mesajımda yine; "bunlar insanın ihtiyacı olan gıdalar" diye belirtmiştim.

Ölü bedenin etinden mangal yapmak ile foklari cani şekilde katletmek arasında fark olmadığını düşünüyorsan komik.
Nerede böyle bir düşünce belirtmişim? Kendi adıma bahsetmedim yapılanlardan.
Okuduğunu anlamıyorsun dememin sebebi tam olarak buydu.
Mesajlarına baktım da, tahmin ettiğim gibi herkese bulaşmak için yer arayan bir tipmişsin zaten.
Göz ardı edilen listeme hoş geldin.

Yeni konular

Geri
Yukarı