Bu ekonomiyle ne yapacağız?

Ne yapamayacağız daha fazla aslında.
Tavsiye olarak da birşey yazamıyorum. Olabildiğince tüketimi azaltmak yerli olacaktır. bir litre süt 20 tl 'ye yakın . 30 lu yumurta 75 tl . ortalama bir peynir 100 tl...

İktidar değişir ise para birimini değişeceklerini düşünüyorum, çünkü şu anki TL'nin gidişat gidişat değil, tabii para birimini değişmek çözüm değil, benim düşüncem asgari ücret 1200 TL ile başlamalı ülkede eğitim kalitesi arttırılmalı ve diğer adalet hukuk her şey düzeltilmeye başlanmalı ve sonrasında enflasyonla mücadele edilmeli tarım arttırılmalı mantıklı olan bu ancak bakalım.

Çok mantıklı düşünmüşsünüz hocam yapılması gereken bu aslında.

İktidar değişir ise para birimini değişeceklerini düşünüyorum, çünkü şuan ki TL'nin gidişat gidişat değil, tabii para birimini değişmek çözüm değil, benim düşüncem asgari ücret 1200 TL ile başlamalı ülkede eğitim kalitesi arttırılmalı ve diğer adalet hukuk her şey düzeltilmeye başlanmalı ve sonrasında enflasyonla mücadele edilmeli tarım arttırılmalı mantıklı olan bu ancak bakalım.
Para birimi ile ülke ekonomisinin hiçbir alakası yok Yunanistan Euro kullandığı halde battı. Cari açık kapatılmadığı sürece ekonominin düzelmesi imkansız. Tüketen değil üreten bir ülke olmak zorundasın.

20 yıl sonra düzeleceğinin garantisi verilirse gençliğimi vermeye hazırım, ben onu bile sanmıyorum düşüncem yabancı ülkelere çalışma izni başvurusu yapmak ancak artık çok zor alıyorlar oda imkansız gibi, asgari ücretle işe girip her ay sonu paramın yettiği kadar ülkeye başvuru yapıp yine yine başvuru yapacağım 1 yılın sonunda kabul etmezlerse akıl sağlığımı kaybedip otururum sanırım :D
Kendimi gördüm bu yazıda

İktidar değişir ise para birimini değişeceklerini düşünüyorum, çünkü şuan ki TL'nin gidişat gidişat değil, tabii para birimini değişmek çözüm değil, benim düşüncem asgari ücret 1200 TL ile başlamalı ülkede eğitim kalitesi arttırılmalı ve diğer adalet hukuk her şey düzeltilmeye başlanmalı ve sonrasında enflasyonla mücadele edilmeli tarım arttırılmalı mantıklı olan bu ancak bakalım.
Aynen ya hemen para birimini değiştirelim her şeye reset atılsın değil mi, zaten dünyanın tek akıllısı biziz

Sayılarla bunun ne ilgisi var yahu al Japon Yen'i bolca sıfırdan başlıyor adamların umrunda mı? Refahı yükseltecek adımlar atmadıktan sonra istersen ülkenin adını değiştir ne işe yarayacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı