Bu ekonomiyle ne yapacağız?

Para birimi ile ülke ekonomisinin hiçbir alakası yok Yunanistan Euro kullandığı halde battı. Cari açık kapatılmadığı sürece ekonominin düzelmesi imkansız. Tüketen değil üreten bir ülke olmak zorundasın.
Para biriminin değişmesi yeni bir sayfa demektir, Yunanistan Euro kullanabilir ki Euro kullanmak bir noktada mantıklıdır, üreten olmak şart tabii ki.

Anlatmak istediğimi anlamadınız sanırım para biriminin değişmesi demek yeni bir sayfa demek, Türkiye tüm bu refah mücadelesine başlayacak ise mantıklı bir yol izlemeli, he kalkıp 8500 TL asgari ücret ile de başlayabilir ancak mesele şu ki refaha çıkmanın en önemli yollarından birisi de halkın psikolojisidir.

Ekonomist diye dalga geçtiklerinizden daha az ekonomi biliyorsunuz, bari belli etmeyin 😂
Dostum forumda troll yapmaktan başka vasfın olmadığını düşünüyorum meşgul etmemeni öneririm.

Aslında çiftçiye destek çokça verilmeli ve tarlasını ekmeyene ceza verilmeli tarlalardan gelenler ülkemize yeter bir miktarınıda diğer ülkelere "kendi" paramız ile satsak paramız biraz değerlenebilir.

Anlatmak istediğimi anlamadınız sanırım para biriminin değişmesi demek yeni bir sayfa demek, Türkiye tüm bu refah mücadelesine başlayacak ise mantıklı bir yol izlemeli, he kalkıp 8500 TL asgari ücret ile de başlayabilir ancak mesele şu ki refaha çıkmanın en önemli yollarından birisi de halkın psikolojisidir.
Ya değişse ne olacak analatabilir misin? Türkiye pazarına güvenmeyen yatırımcı parza biriminin adı "Türk X'i" olunca güvenip yatırım mı yapacak?

Dostum forumda troll yapmaktan başka vasfın olmadığını düşünüyorum meşgul etmemeni öneririm.
Ne trollü arkadaşım? Gelmişsiniz burada para birimini değiştirsek ülke şahlanır diyorsunuz?

Ya değişse ne olacak analatabilir misin? Türkiye pazarına güvenmeyen yatırımcı parza biriminin adı "Türk X'i" olunca güvenip yatırım mı yapacak?
Öncelikle enflasyon nasıl yenilir? üretim ile, üretimi kim yapar? halk, kim destek verir? devlet, halkın devlete güveni kalmazsa ne olur? sonuç fakirlik, öncelikle para biriminin değişmesi günümüz enflasyonunda artan ani asgari ücret tablosu psikolojisini yenecektir, şuan sor bakalım insanlara para birimine güven kalmış mı? hala bu ülkede 5 kuruş diye para birimi var 8500 TL asgari ücrette bu daha da mantıksızlaşacak, ve sonucunda 5 kuruşun maliyeti de kendisi de devlete yük olacaktır, sonuç olarak para biriminin değişmesi hem devletin hem de halkın psikolojisine pozitif olacaktır.

Öncelikle enflasyon nasıl yenilir? üretim ile, üretimi kim yapar? halk, kim destek verir? devlet, halkın devlete güveni kalmazsa ne olur? sonuç fakirlik, öncelikle para biriminin değişmesi günümüz enflasyonunda artan ani asgari ücret tablosu psikolojisini yenecektir, şuan sor bakalım insanlara para birimine güven kalmış mı? hala bu ülkede 5 kuruş diye para birimi var 8500 TL asgari ücrette bu daha da mantıksızlaşacak, ve sonucunda 5 kuruşun maliyeti de kendisi de devlete yük olacaktır, sonuç olarak para biriminin değişmesi hem devletin hem de halkın psikolojisine pozitif olacaktır.
Peki şu anda Türkiye'de para birimini değiştirebilecek güç var mı sence?

Peki şu anda Türkiye'de para birimini değiştirebilecek güç var mı sence?
Neden olmasın? para birimini değiştirmek için güce ihtiyacın yok, bu bir karar ile olabilir ve ona göre yol izlenir, evet yorucu ve zor bir yol olur, her şeye uyum sağlaması bu para biriminin ancak düzelmek amaç ediliyorsa bir yerlerden başlanmalı.

Geri
Yukarı