Bu günlere nasıl geldik?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hala bu soruyu mu merak ediyorsun? Yıllardır internette pek çok kanal ters giden şeyleri bas bas bağıra bağıra anlatıyor zaten.

Aç gözlü esnaflar ve satıcılar hatta iş veren patronlar yarınlarımızı sömürdüler.

10 yıldır doların düşmemesi, ekonominin bir ayağının yavaş yavaş çukura girmesi, yönetimin doğru kararlar almaması ve ülkemizin tembel insanları üretime ne gerek var deyip başından savmasından oluşan sonuç.

Artik tecavuzler normal bir olaymis gibi algilaniyor bir seylerin yapilmasi icin Twitter'de gundem olmasi gerekiyor yazik gercekten..
Haklısınız. Ayrıca yargının Adalet bakanlığı gibi saçma bir yere bağlanması, hâkimlerin bile anlayamayacağı saçma yasaların çıkması ve yargının tek insanın sözüne göre hareket etmesi yatırımcıları ülkeden uzaklaştırıyor. Yargıya güvenip ülkeye hiçbir yatırımcı gelemiyor.

Ben de bilmiyorum. Dün $150 bir sipariş verdim 1000 TL'den fazla tuttu. $150 bu iki tane kağıt parçası Amerika'da 10 saat pizza dağıtsan bahşişlerle beraber kazanıyorsun bu parayı.

11 Eylül saldırıları sonrası bir el düğmeye bastı ve toplamda hatrı sayılır bir oranda oy alabilecek parti liderlerinin bazısını yurt dışına kaçırttı, bazısını sindirip siyaseti bıraktırdı ve mevcut yönetimi Türkiye'nin başına getirdi. Halk "çok iyi belediyecilik yapıyorlar, çalışıyorlar" diye dursun siyaset gözümüzün önünde dizayn edildi. Devlet yönetme liyakatı olmayan iktidar, önceki yönetimlerin bürokrat ve devlet adamlarıyla, hatta ekonomik düze çıkma reçeteleriyle Türkiye'nin ekonomik çıkış yapmasını sahiplendi. Ardından Cumhuriyet'in liberal alerjiye neden olan bütün kazanımlarını satıp, orduyu ve yargıyı boğazladılar. Suriyelilere harcadık dediklerini para akıl almaz bir meblağ. Bu kısa tarih bizi nereye getirecekti ya? Büyük elçiliklerimizdeki liyakat garabeti, yandaş ilkesiz basın... Yaz yaz bitmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı