Bu Maskeye Neden Gerizekalı Turnusolü Deniyor?

İnternette dolaşan bir görsel yüzünden sanırım, herkes aynı şeyi atıp duruyor. Araştırmadan her gördüğüne inanan insanlar da kendilerini bilim adamı sanıp başkalarını geri zekalı falan sanıyor.

Bu maskenin koruma yüzdesi öyle %0 falan değil. 0.3 mikrondan küçük virüsleri geçiyor evet ama bunu diğer maskeler de büyük oranda geçiyor. Kapalı devre maskeler hariç %100 koruyan maske yok. Ayrıca maske elinizi yüzünüze götürmeyi de engelliyor, bu da bir avantaj.

Kardeşim de dahil olmak üzere bu maskelere "korumuyor abi yha" diyenler maskesiz geziyor. Acaba geri zekalı olan kim?
Oksijen tankıyla gezmeyi düşünüyorum fiyatları nedir? Bir halta güvenemeyeceğiz böyle.
Ben 4 yıl önce 600'e almıştım ama 15 KG falan ağırlığı var, pek gezilecek bir şey değil. Çelik Scuba tüp benimki.
1850 TL olmuş, ekonomi harika.

Son düzenleme:
Bulursak mecbur alıp kullanacağız. Akşam TV'de diğer ülkelere tıbbi yardımda bulunmamızla ilgili "övgü dolu" haberleri gördüm. Bilmem kaç km ötedeki ülkelere uçakla tıbbi yardım yağdırıyoruz ama bizim ücretsiz maskelerden ses yok. Parayla da satılmıyor, yasak. Markete maskesiz girmek yasak. Ama bu maskeyi takarsam geri zekalı olacağım :) Ne yapalım geri zekalı diyecekler diye ekmek almaya bile gitmeyeyim mi? Olduğum yerde hareketsiz bekleyeyim. Ölürsem de hareket ettirmeyin, beni dik gömün.​
Geri zekalı diyenlerin çoğu da Cuma akşamı sokağa çıkma yasağını sokaklarda kutlayan insanlardır. Ya ben bayağı dolmuşum.​
4 senedir uyarı almadım ama biraz daha konuşursam öyle uyarı falan da kesmez. Yıldırın bu kullanıcıyı, uğraşsın dursun.​

Dosya Ekleri

• 1586910562131.png
    1586910562131.png
    8,9 KB · Görüntüleme: 17
"Gerizekalı turnusolü" çok kaba bir tabir gibi geldi bana. Daha nazik dille anlatabilirlerdi bu maskeyi takana. :)
Maskeye gelirsek, siyah maskenin ben de koruduğunu düşünmüyorum. 'Yıkayıp ütülerim' diyene gülüyorum... :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı