Bu nasıl baba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne desem bilemedim. Boşanma, psikolojik destek vs. olmaz diyorsan dişini sıkıp çalışacaksın. Çalışıp hem anneni hem de kardeşlerini kurtaracaksın...

Gerçek bir arkadaş yardımcı olacaktır. Zamanında benim de ailevi sorunlarım olduğunda bir kız arkadaşım resmen ilaç gibi geliyordu... Saatlerce dertleşiyorduk...

Anlatmak içimden gelmiyor nedense

Annenizi boşanmaya ve çalışmaya ikna etmelisiniz. Biraz maddi olarak zor olacaktır, anneniz hem çalışıp hem sizinle ilgilenirken biraz da fazla yorulacaktır ancak sonuç olarak aile huzurunuz olacaktır ki bu en önemlisi. Böyle bir babadan niye 3 çocuk yapılır ki anlam veremiyorum.
Evlilik kurtarma çabaları.

Annenizi boşanmaya ve çalışmaya ikna etmelisiniz. Biraz maddi olarak zor olacaktır, anneniz hem çalışıp hem sizinle ilgilenirken biraz da fazla yorulacaktır ancak sonuç olarak aile huzurunuz olacaktır ki bu en önemlisi. Böyle bir babadan niye 3 çocuk yapılır ki anlam veremiyorum.

benden sonra olan aslında tek çocuk yani ikiz. O da kazayla oldu diyor annem

Öncelikle salak salak fikirleri kafandan çıkart. Kendine zarar verdiğini görünce baban bir anda düzelecek mi sence?

Bence ya düzgünce bir oturup konuşmayı ama saygı çerçevesinde eteğinizdeki taşları dökmeyi deneyin. Olmuyorsa aile terapisi almayı deneyeceksiniz. Bir uzman eşliğinde sorunlarınızı masaya yatıracaksınız. Annen de rahatsızsa onunla boşanma işlerini konuşabilirsin ve arkasında olduğunu ona hissettirebilirsin. Yine yapamıyorum dersen şehir dışında bir üniversite kazanıp evden uzaklaşacaksın o zaman.

Kardeşim karşındaki 14 yaşında bir kız çocuğu. "Salak salak fikirleri kafandan çıkart" yerine daha nazik olabilirsin bence. Mahalle arkadaşınla konuşmuyorsun sonuçta. Fikrini beyan etme demiyorum sadece o kullandığın kelime itici. Onun yerine "çok yanlış düşünüyorsun yapmamalısın, öyle düşünmemelisin bu sana bir şey kazandırmaz" vs. daha yumuşak kelimeler kurabilirsin.

Neyse bu arada ortak bir kaderimiz var konuyu açan güzel kardeşimle. Allah yardımcın olsun, her gece yattığımda dua ederim ben. Senin için de edeceğim. Tek diyeceğim; sakın yanlış bir şey yapma, şeytan bu anları fırsat kollar. Her şeyi yapman için vesvese verir aklına girmeye çalışır. Kendin, kardeşlerin ve annen için dualarını eksik etme sen de. Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlatmak içimden gelmiyor nedense.
Gelmez, gelmemesi normal. Benim de öyleydi. Dediğim gibi gerçek bir dostun olunca kendiliğinden her şeyi anlatıveriyor insan. Anlatınca, konuşunca rahatlıyorsun. O nefret, lanet dolu günde bir kaç saat de olsa gerçekten mutlu oluyorsun, huzurlu hissediyorsun.

Kardeşim karşındaki 14 yaşında bir kız çocuğu. "Salak salak fikirleri kafandan çıkart" yerine daha nazik olabilirsin bence. Mahalle arkadaşınla konuşmuyorsun sonuçta. Fikrini beyan etme demiyorum sadece o kullandığın kelime itici. Onun yerine "çok yanlış düşünüyorsun yapmamalısın, öyle düşünmemelisin bu sana bir şey kazandırmaz" vs. daha yumuşak kelimeler kurabilirsin.

Neyse bu arada ortak bir kaderimiz var konuyu açan güzel kardeşimle. Allah yardımcın olsun, her gece yattığımda dua ederim ben. Senin için de edeceğim. Tek diyeceğim; sakın yanlış bir şey yapma, şeytan bu anları fırsat kollar. Her şeyi yapman için vesvese verir aklına girmeye çalışır. Kendin, kardeşlerin ve annen için dualarını eksik etme sen de. Saygılarımla.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten düşüncen beni ağlattı.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten düşüncen beni ağlattı.
Konuyu en başından beri okuyor ve kontrol ediyorum ve gerçekten biraz senin ile empati kurduğumda kendimi kötü hissettim. Sana Allah yardım etsin diyorum umarım en yakın zamanda 3 kardeşin ve annenle o insanımsı varlıktan kurtularak huzura kavuşursunuz.

Pybs sınavını deneyebilirsin. Az da olsa ekonomik bağımsızlığını ilan edebilirsin. Babama ilk defa bununla karşı çıkabilmiştim.

Konuyu en başından beri okuyor ve kontrol ediyorum ve gerçekten biraz senin ile empati kurduğumda kendimi kötü hissettim. Sana Allah yardım etsin diyorum umarım en yakın zamanda 3 kardeşin ve annenle o insanımsı varlıktan kurtularak huzura kavuşursunuz.

Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
Pybs sınavını deneyebilirsin. Az da olsa ekonomik bağımsızlığını ilan edebilirsin. Babama ilk defa bununla karşı çıkabilmiştim.

Denedim sonuç rezaletti. Tekrar denicem ama matematikten 2 yanlış istiyor galiba. Sanırım yine batırıcam

Kardeşim karşında ki 14 yaşında bir kız çocuğu. "Salak salak fikirleri kafandan çıkart" yerine daha nazik olabilirsin bence.
Kafasına sıkmayı veya babasına sıkmayı düşünen birini uyarırken nezaketi öncelik almam kusura bakma. Ben gerçekçi bir insanımdır. Hayatını kurtaracaksa eğer kendine gelmesi için bir tokat bile atabilirim. Gencecik bir kızın veya bireyin hayatı nezaketten daha değerli benim gözümde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı