Bu sayfa kimliği doğrulanmamış kaynaklardan komut dosyaları yüklemeye çalışıyor

CYP

Kilopat
Makaleler
1
Az önce FDH'ye girip arama kısmından arama yapıyım dedim. Karşıma bu çıktı. Nedenini anlamadım.(n) O yüzden süvarileri çağırıyorum.(y)
Bir de neden komut dosyası yüklemeye çalışıyor?
@Murat5038
forum donanım haber.png

Zararlı bir siteye, içeriğe, kodlama içeren aramaya, çok sık arama yapılması, önbelleğin çok şişmesi, VPN vb. farklı adresleri değiştirip girilmesi, spam yapacak derecede aynı bilgiyi aramak, olağan dışı çok bağlantı sayının olması vb. Bağlanacağın sitenin SSL sertifikasının olmaması veya zararlı içeriyor olması gibi birçok sebebi olabilir.
İndexleri çok inceleyen bir arama yapıldıysa ileri seviye arama çok sık yapılıyorsa bunlar da etkiler.
Modemi kapat 30sn sonra aç, VPN benzeri kullanma, CCleaner ile boş alanı temizle hariç hepsini işaretleyip temizlik yap, bilgisayarı yeniden başlat tekrar dene.

Bu çok sık bir uyarı yanlış hatırlamıyorsam.
Sık derken, yani her zaman böyle mi oluyor arama yaparken? FDH'yi kullanan biri değilim genelde. O yüzden emin değilim.
Zararlı bir siteye, içeriğe, kodlama içeren aramaya, çok sık arama yapılması, önbelleğin çok şişmesi, VPN vb. farklı adresleri değiştirip girilmesi, spam yapacak derecede aynı bilgiyi aramak, olağan dışı çok bağlantı sayının olması vb. Bağlanacağın sitenin SSL sertifikasının olmaması veya zararlı içeriyor olması gibi birçok sebebi olabilir.
İndexleri çok inceleyen bir arama yapıldıysa ileri seviye arama çok sık yapılıyorsa bunlar da etkiler.
Modemi kapat 30sn sonra aç, VPN benzeri kullanma, CCleaner ile boş alanı temizle hariç hepsini işaretleyip temizlik yap, bilgisayarı yeniden başlat tekrar dene.
- Chorome'de çerezleri engellemeyi seçmişim, onun bir etkisi olmuş mudur?
- Hocam bu komut dosyası olayı, bazen Google ana sayfasında da olmuştu. Üst çubukta gözüküyordu.
- CCleaner dediniz, peki Kaspersky Cleaner vb. de olur mu?(y)
- Yeri gelmişken bir şeyi sormak istiyorum SSL dediğimiz şey, sitelerin güvenli olup olmadığını gösteren HTTP ve HTTPS mi oluyor? Birde, HTTPS'si olmayan her site zararlı mı? Yoksa başka etmenler de var mı? Mesela, çok bilinen bazı web sitelerinin HTTPS'si yok. Ama Virüstotal taramalarında güvenli olarak çıkıyor.(n)

CCleaner dediniz, peki Kaspersky Cleaner vb. de olur mu?
İkisi ayrı dünyaların yazılımları :D Sen dediğimi yap.
SSL dediğimiz şey, sitelerin güvenli olup olmadığını gösteren HTTP ve HTTPS mi oluyor? Birde, HTTPS'si olmayan her site zararlı mı?
Evet Https olan ve sertifikanın süresi dolmamış olanları diyorum. Http olanlar tabi hepsi zararlı değil ancak kişisel veri isteniyorsa http sayfalarına fazla güvenmemek lazım illegal yazılımlarla haşır neşirseniz bu tür sitelere özel veri girilmemeli.
Chrome'de çerezleri engellemeyi seçmişim, onun bir etkisi olmuş mudur?
İhtimal var, çünkü bazı siteler yukarıda olduğu gibi kod yürütmesi gerekebiliyor Java kodları gibi. Bu yüzden izinlerini kapattığınızdan sor olarak belirttiyse o yüzden soruyor olması yüksek ihtimal.

Hocam, bu bir ilk mi bilmiyorum ama, ilk defa bir konuda ifade paylaştınız. Ya da ben öyle zannediyorum.(y)
Evet Https olan ve sertifikanın süresi dolmamış olanları diyorum. Http olanlar tabi hepsi zararlı değil ancak kişisel veri isteniyorsa http sayfalarına fazla güvenmemek lazım illegal yazılımlarla haşır neşirseniz bu tür sitelere özel veri girilmemeli.
Eh illegal yazılım pek kullanmıyorum. Ancak şimdi tekrar FDH'ye baktım HTTPS'si var ama, böyle bir şeyle karşılaştım.(n)
Birde, kişisel veri derken, üye olmak dahil mi? Mesela Oyungezer çok bilinen bir site, üyelik ve yorum kısmı yanılmıyorsam Dısqus kullanıyor ama, site Http kullanıyor. Yani üye olsam sıkıntı çıkar mı?
İhtimal var, çünkü bazı siteler yukarıda olduğu gibi kod yürütmesi gerekebiliyor Java kodları gibi. Bu yüzden izinlerini kapattığınızdan sor olarak belirttiyse o yüzden soruyor olması yüksek ihtimal.
Böyle deyince aklıma geldi, bir keresinde çerezleri engelleyerek Ekşisözlük'e girmiştim. Sonraki sayfaya geçeyim dedim ama, sonraki sayfa yoktu. Bende çerezleri engellemeyi bıraktım, sayfayı yeniledim ve, her şey normale dönmüştü.:)

Hocam, bu bir ilk mi bilmiyorum ama, ilk defa bir konuda ifade paylaştınız. Ya da ben öyle zannediyorum.(y)
Ohooo sen çok şey kaçırmışsın o zaman :) Binlerce konu var emoji eklediğim.
Birde, kişisel veri derken, üye olmak dahil mi?
:D Onlardan bahsediyorum zaten. Üye olduğun her site, reklam kuruluşu, Anketler vb. herşey dahil.
Dısqus kullanıyor ama, site Http kullanıyor. Yani üye olsam sıkıntı çıkar mı?
Disqus bilindik bir site ancak paylaştığın verilere dikkat edersen sorun olmaz toplu kayıt platformu olduğundan.

Ohooo sen çok şey kaçırmışsın o zaman :) Binlerce konu var emoji eklediğim.
Tamam bazılarını yeni gördüm.:like:
Hocam birde, BSC gibi sitelerde HTTPS var ama, bazen bir yere tıkladığımda 8-10 saniyelik reklam açılıyor ve, yukarıdaki gibi komut dosyası yüklemeye çalışıyor. Bu normal mi?(n)

CCLEANER'in kendi sitesi var mı? Aradım ama birkaç tane yer çıktı.(n)

Hocam birde, BSC gibi sitelerde HTTPS var ama, bazen bir yere tıkladığımda 8-10 saniyelik reklam açılıyor ve, yukarıdaki gibi komut dosyası yüklemeye çalışıyor. Bu normal mi?(n)
BSC dediğini açarsan ona göre cevap vereyim. Bazı güvenilir siteler sistemde zararlı yoksa kod yürütme isteyebiliyor. Kod ürütme güvenlik açısında bazı Chrome tabanlı tarayıcılarda onaylı şekilde soruluyor bu yüzden yani tehdit içerdiğinden değil, tarayıcı bilin istiyor ne yaptığınızı :)
CCLEANER'in kendi sitesi var mı? Aradım ama birkaç tane yer çıktı.(n)
CCleaner'ın üreticisi piriformdur o yüzden oradan indirebilirsiniz. Google da yazdığında zaten ilk çıkan kendi sitesidir(reklam zararlısı taşımıyorsa sistemin).
CCleaner - The world's most popular PC cleaner & optimization tool - Piriform

@
BSC dediğini açarsan ona göre cevap vereyim. Bazı güvenilir siteler sistemde zararlı yoksa kod yürütme isteyebiliyor. Kod ürütme güvenlik açısında bazı Chrome tabanlı tarayıcılarda onaylı şekilde soruluyor bu yüzden yani tehdit içerdiğinden değil, tarayıcı bilin istiyor ne yaptığınızı :)
Bölüm Sonu Canavarı'nın kısaltması ama siteye girdiğimde bir anda reklam açılıp bu uyarıyı veriyor(du). Şimdi olmuyor ama Amazon konusu rezaletinden sonra her şey beklenir bunlardan.
Birde HTTPS 128/256 bit sürümleri tam olarak ne işe yarıyor? Mesela bakıyorum, adres çubuğunda https:// şeyi yok ama 128 bit https kullanıyoruz diyorlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı