Bu sene LGS'ye gireceklere ne önerirsiniz?

Denji

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben bu sene LGS'ye gireceğim ve bu korkunç hissi yaşayan arkadaşlar, bana ne yapmam gerektiğini ve tecrübelerinizi anlatır mısınız? Benim şu anki oynadığım bir oyundaki arkadaşım bu sene LGS'ye girdi ve dedi ki: "Kendini çok kasma, heyecan vs. yapma ve çok çalışma, çünkü nasılsa girdiğin ilk dakikalardan itibaren bile emeklerinin boşa gittiğini göreceksin...". Siz de arkadaşıma katılıyor musunuz?

Ben bu sene LGS'ye gireceğim ve bu korkunç hissi yaşayan arkadaşlar, bana ne yapmam gerektiğini ve tecrübelerinizi anlatır mısınız? Benim şu anki oynadığım bir oyundaki arkadaşım bu sene LGS'ye girdi ve dedi ki: "Kendini çok kasma, heyecan vs. yapma ve çok çalışma, çünkü nasılsa girdiğin ilk dakikalardan itibaren bile emeklerinin boşa gittiğini göreceksin...". Siz de arkadaşıma katılıyor musunuz?
Evet emeğinizin karşılığını alamayacaksınız bu bariz bir şekilde belli ama çalışmazsanız hiçbir şey alamazsınız.

Ben bu sene LGS'ye gireceğim ve bu korkunç hissi yaşayan arkadaşlar, bana ne yapmam gerektiğini ve tecrübelerinizi anlatır mısınız? Benim şu anki oynadığım bir oyundaki arkadaşım bu sene LGS'ye girdi ve dedi ki: "kendini çok kasma, heyecan vs. yapma ve çok çalışma, çünkü nasılsa girdiğin ilk dakikalardan itibaren bile emeklerinin boşa gittiğini göreceksin...". Siz de arkadaşıma katılıyor musunuz?

Diğer insanların ne dediklerini dinlersen, bu hayatta 1 adım dahi ilerleyemezsin. Her şey kafanda bitiyor. Sen olacak dediğin sürece olacak.

"Kendini çok kasma, heyecan vs. yapma ve çok çalışma, çünkü nasılsa girdiğin ilk dakikalardan itibaren bile emeklerinin boşa gittiğini göreceksin...".
Kendimi yaktım şunu da yakayım mantığı. Ne boşa gitmesi? Düzgün çalışırsanız güzel puan alırsınız. Ben de bu sene LGS öğrencisiyim, planımı şimdiden yaptım. 8'e ufaktan hazırlanmak için 7'den 8'e kitabını satın aldım. Bu şekilde yapın sizde, 450 aşağısı almazsınız bence.

Çalışsan da fayda etmeyecek diyenleri takma, çalışmayarak hiçbir şey kazanamazsın.
Tek öneri, çalışabildiğin kadar çalış. Günde 6 saat mi? Yoksa 12 mi? Ne kadar çok çalışabilirsen. Verim önemli, uyuklamaya başladığında bırak, fazla zorlama. Hedefler koy veya hedefler koydur. Mümkünse bir dershaneye yazıl, belirli bir miktarda zorlasınlar. Ailenin bu konuda baskı uygulayamamasını sağla, öğretmenlerin dozunda uygularsa olumlu etki eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı