Bu ''tam kapanma''dan bir şey anlayan var mı?

Aynen öyle hocam. Sinirlendim şimdi.

İşin garibi dükkanım kapalı ama elektrik, doğalgaz, vergiler, bağkur primi gibi her türlü ödemem devam ediyor. Açmadığım dükkanın ödemelerini yapıyorum. Dükkanımı açmadan bu ödemeleri nasıl yapabilirim. Cepte para kalmadı, artık dayanacak güç kalmadı. Ne olacak bu işin sonu hiç bilmiyorum. En sonunda haberlere çıkarım bir kişi daha intihar etti diye.

İşin garibi dükkanım kapalı ama elektrik, doğalgaz, vergiler, bağkur primi gibi her türlü ödemem devam ediyor. Açmadığım dükkanın ödemelerini yapıyorum. Dükkanımı açmadan bu ödemeleri nasıl yapabilirim? Cepte para kalmadı, artık dayanacak güç kalmadı. Ne olacak bu işin sonu hiç bilmiyorum. En sonunda haberlere çıkarım bir kişi daha intihar etti diye.

Bu tarz şeylerde yardımcı olmaları lazım ama nafile öyle anlayışlı birisi yok. Dükkan kira ise dükkan sahibi belki anlayışlı olabilir ama sanmıyorum bu devirde.

Tam kapanmada bunların olacağı çok belliydi. Tam kapanma gibi bir şey maalesef Türkiye'de işe yaramıyor. Bunu daha önceden de tecrübe etmiştik ama hala bir kesim tam kapanmanın çözüm olacağına inanıyor. Benim tuzum kuru ama olaylara duyarsız kalmaya vicdanım elvermiyor. Bu işten en zararlı çıkan yeme-içme sektörü ve esnaflar olmuştur. Allah kolaylık versin.

Adamın denizin ortasında durmasında size batan nedir? Orada korona mı yayacak millete, balıklara?

Adamın teknesini mi kıskandınız yani?
Öncelikle siz olayı anlamamışsınız tam kapanma demek herkese ''eşit'' koşullar altında kapanma demek. O zaman bir vatandaş tek başına parkta yürüyebilir nasıl olsa kimse yok çıkar gezer. Mantıklı mı bu şimdi?

Burada asıl olay adaletsizlik, eşitsizlik. Bazı kişilerde olayı tam olarak anlamamış umarım kısa sürede bir an önce anlarlar. Ayrıca inanın bana batan bir şey yok ama size zamanın da bazı şeyler iyi batmış ki acısını yaşıyorsunuz, belli.

Öncelikle siz olayı anlamamışsınız tam kapanma demek herkese ''eşit'' koşullar altında kapanma demek. O zaman bir vatandaş tek başına parkta yürüyebilir nasıl olsa kimse yok çıkar gezer. Mantıklı mı bu şimdi?

Burada asıl olay adaletsizlik, eşitsizlik. Bazı kişilerde olayı tam olarak anlamamış umarım kısa sürede bir an önce anlarlar. Ayrıca inanın bana batan bir şey yok ama size zamanın da bazı şeyler iyi batmış ki acısınız yaşıyorsunuz, belli.
Hayır hocam siz kıskanıyorsunuz (!).

Adamın denizin ortasında durmasında size batan nedir? Orada korona mı yayacak millete, balıklara?

Adamın teknesini mi kıskandınız yani?
Kıskanma değil olay. Bu insanlar tekneyle açılacağı için dışarı çıkıyor, markete gidiyor, eşini dostunu davet ediyor ve dolaylı yoldan virüsün sirküle etmesine olanak sağlıyorlar. Kapanmanın "kısmi" olduğu durumlarda zaten birşey diyemiyorsun ama "tam" kapanma dedikten sonra böyle şeyler olmamalı diye düşünüyorum.

@Jabbatheturk Ben attığım gönderide tam olarak bunu söylüyorum zaten sözde tam kapanma var ülkenin neredeyse yarısı dışarıda ayrıca adamın teknesini falan neden kıskanayım?

Bana kalırsa zaten adam gezsin ailesiyle olay burada adaletin ve eşitsizliğin gün yüzüne çıkması. Arkadaş bir de direkt size batmış demiş ne diyeyim umarım bir gün bu kafada olan insanlar adaletsizliğe maruz kalmaz.

@Jabbatheturk Ben attığım gönderide tam olarak bunu söylüyorum zaten sözde tam kapanma var ülkenin neredeyse yarısı dışarıda ayrıca adamın teknesini falan neden kıskanayım?

Bana kalırsa zaten adam gezsin ailesiyle olay burada adaletin ve eşitsizliğin gün yüzüne çıkması. Arkadaş bir de direkt size batmış demiş ne diyeyim umarım bir gün bu kafada olan insanlar adaletsizliğe maruz kalmaz.
Arkadaş zaten size birşey dememiş hocam.

Geri
Yukarı