Bu ''tam kapanma''dan bir şey anlayan var mı?

Adının tam kapanma olduğunu anladım ben. İş yapmayan biriyseniz ve tam kapanma hayatınızı değiştirdiyse hayatınızı sorgulayın bence.

Bana değişen bir şey yok. Hala sadece markete ve cumaya gidiyorum.
Gözlemlediğim kadarıyla başkalarına değişen bir şey de yok. Hala sokaktaki çocuklar sarmaş dolaş oyun oynuyor. Ailelerden ailelere bulaştırmayı görev edinmiş, görev aşkıyla yanıp tutuşuyorlar.
Hala 3-5 yaşındaki çocuğunu cumaya getirenler var.
Hala 10-15 yaşındaki çocuklar cumaya gidiyor.
Hala alttaki daireye misafir gelip gidiyor.

Öncelikle siz olayı anlamamışsınız tam kapanma demek herkese ''eşit'' koşullar altında kapanma demek. O zaman bir vatandaş tek başına parkta yürüyebilir nasıl olsa kimse yok çıkar gezer. Mantıklı mı bu şimdi?

Burada asıl olay adaletsizlik, eşitsizlik. Bazı kişilerde olayı tam olarak anlamamış umarım kısa sürede bir an önce anlarlar. Ayrıca inanın bana batan bir şey yok ama size zamanın da bazı şeyler iyi batmış ki acısını yaşıyorsunuz, belli.
Tekne ile sokak aynı mı? Adam ailesini alır tekneye biner gezer. Sokağa çıkarsa o zaman işler değişir. Sokakta yalnız başına kalması çok zor.

@Semihfuat32 Tekne ile sokak aynı değil. Zaten benim anlatmak istediğim olay burada saçma bir yalan tam kapanma olması ya herkesi kapatacaksın ya da açacaksın. Her gün yeni bir karar çıkıyor ülkede gün, gün şu şu kişiler şuraya gidebilir deniliyor işte olay tamamen bu.

@Hero 0.1 Gizli, gizli berber salonunu açan bile var gözümle gördüm.

Benim bakış açım belli, yanlış anladığım bir şey de yok.

Eğer olay virüsün yayılmasını engellemek, insanların yakın durmamasını sağlamaksa bunu en güzel Muğla'da denize teknesiyle çıkan adam yapıyor zaten. Tam kapanma, yarı kapanma isimleri umurumda değil.

Bana batan şey ne onu çok merak ettim.

Turistlerin dışarıda olduğu, kendi ülkenin vatandaşının içeride olduğu bir saçma sapan kural. Madem yapacaksın doğru düzgün yap. 5 10 € alacaklar diye yaptıkları şeylere bak. Turist sezonu da geldi. Zaten vaka saygılarını da doğru açıklamadılar.

Turistlerin dışarıda olduğu, kendi ülkenin vatandaşının içeride olduğu bir saçma sapan kural. Madem yapacaksın doğru düzgün yap. 5 10 € alacaklar diye yaptıkları şeylere bak. Turist sezonu da geldi. Zaten vaka saygılarını da doğru açıklamadılar.
Mecbur 5 10 $ almak zorundalar. Yoksa açığımız çok fazla olur ve iç ekonomide sarsıntıya yol açar.

Geri
Yukarı