Bu ülke ne zaman?

2023'te şaak diye bir anda düzelmesini beklemek saçmalık en az bir 10-15 yıl geçmeli.

2023'te süper güç mü olacağız? Amerika'sı ve Avrupa'sı hepsi bizleri mi kıskanacak? :D

En azından biraz daha iyi olsun, hepsinin olmasını beklemek saçmalık zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk maddenin şartı çok basit. Ağır ceza vereceksin ve kimsenin gücü bunları yapmaya yetmeyecek. İnsanın dinine, ırkına, giydiğine, yediğine veya içtiğine karışamayacaksın.

Önce 6 ay hapis, ardından maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkum edip olayı kapatacaksın.

Adaleti ve eşitliği sağlarsanız yazdığınız şeylerin %60'ı çözülmüş oluyor. Tekrar ediyorum eşitlik. Pozitif ayrımcılık değil!

İnşallah 2023'te hepsi düzelir.
Major değişimin başlayacağı yıl olur diyelim.
Bu maddelerden yakınan kişiler bunları yapmazsa.
Yakınan halk. Halk başkanı seçtikten sonra başka bir şeye karışamıyor bu ülkede. Ne geliyorsa o.
Eğitim sistemi gelişmedikçe pek birşey beklemeyin derim. Bunun içinde ülkeyi gerçekten düşünen biri CB olmalı. 2023
Evet, temel 2 sorun var. Eğitim ve hukuk. Eğitimden başlarsak her şey bulmaca gibi çözülür. Solu, sağı, ülkücüsü, bıyıklısı, oyu, buyu, şuyu farketmeden tek düşüncesinin vatan çıkarı olan biri gerekiyor.
Muhtemelen mezara girince.
Yok, o kadar da değil. 0 Puanda değiliz yani. Ama dünyanın gelişmiş ülkelerine göre hayli yolumuz var.
En az 50 yıl diyorum. İki neslin geçmesi gerekir.
Toparlanmaktan mı bahsediyorsunuz yoksa gelişmiş ülkeler sınıfına girmek için mi 50 yıl?
İlk maddenin şartı çok basit. Ağır ceza vereceksin ve kimsenin gücü bunları yapmaya yetmeyecek. İnsanın dinine, ırkına, giydiğine yediğine veya içtiğine karışamayacaksın.

Önce 6 ay hapis, ardından maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkum edip olayı kapatacaksın.

Adaleti ve eşitliği sağlarsanız yazdığınız şeylerin %60 çözülmüş oluyor. Tekrar ediyorum eşitlik. Pozitif ayrımcılık değil!
Katılıyorum. 2 temel sorun; eğitim ve hukuk.

Toparlanmaktan mı bahsediyorsunuz yoksa gelişmiş ülkeler sınıfına girmek için mi 50 yıl?

Toplumun "medeni kategorisine" girmesi için en az 50 yıl ve iki nesil şart.

Aslında halkın eğitimle mi bilinçlenmesi yoksa yaptırımı olan kanunlar yoluyla mı daha hızlı terbiye edileceği konusunda kararsızım. Ama ne olursa olsun, iki nesil şart.

Elbet bir gün bu dediklerin olur ancak bizim o günleri göreceğimizi sanmıyorum.
Avrupa'dan kültüründen tut sanayiye kadar 50 yıl gerideyiz.

Önümüzdeki 10 yıl ümidim olmaz açıkcası. Ne iktidar ne de ana muhalefet bizi umursuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı