Ülke ne zaman düzelir?

Ankara 06

Decapat
Makaleler
1
Çoğu kişi yoksulluk sınırının altında. Ülkenin durumu hiç iyi değil. Şimdi o zaman çık yurtdışına diyecekler için ailem burada olmasa yurdumu çok sevmesem burada bir saniye durmam. Bu kadar yeraltı, yer üstü kaynakları, tarihi bu kadar zengin olan bir ülkenin bu kadar kötü durumda olması ne kadar mantıklı. Çok saçma bir durumun içindeyiz, gemi batıyor ama kaptan başta olmak üzere herkes gemiye su taşıyor. Ama şu seçimler gelsin benim Z kuşağına güvenim tam biz bize denileni değil yapılanı umrusarız. (Umarım)

Çoğu kişi yoksulluk sınırının altında. Ülkenin durumu hiç iyi değil. Şimdi o zaman çık yurtdışına diyecekler için ailem burada olmasa yurdumu çok sevmesem burada bir saniye durmam. Bu kadar yeraltı, yer üstü kaynakları, tarihi bu kadar zengin olan bir ülkenin bu kadar kötü durumda olması ne kadar mantıklı. Çok saçma bir durumun içindeyiz, gemi batıyor ama kaptan başta olmak üzere herkes gemiye su taşıyor. Ama şu seçimler gelsin benim Z kuşağına güvenim tam biz bize denileni değil yapılanı umrusarız. (Umarım)

2023'ten sonra belki düzelebilir duruma bağlı.

Daha öncesinde de buna benzer bir yorumda bulunmuştum. Aynı "standartlarda" düzeliriz.

en-gec-98-de-avrupa-birligi-ne-tam-uyeyiz_214863.jpg

İktidarın değişmesine bağlı. İktidar değiştikten sonra hızlı bir şekilde düzelebilir de yavaş bir şekilde düzelebilir de. Düzeltmenin formülü basit. "İktidar ne yapıyorsa, onun tam tersini yap". Türkiye'den çekilen dış sermaye tekrar gelecektir ülkeye. Ekonomi basit, iktidar nasıl değişecek orası önemli.

İktidar Suudi Arabistan'a tapmaktan ne zaman vazgeçip İsveç. Norveç vs. ülkelerin hükümetlerini örnek almaya başlar ise o zaman.

Geri
Yukarı