Bu ülke neden böyle?

Destek vermeyip ne yapacaklardı kı? Kk devlete en alttan memur olarak girip her kademeyi görmüş bir insan biliyorum ama 10-15 yıldır başaramaması bizim suçumuz değil.

Bence belediye seçimleri başarılıydı. CHP'yi değiştirme konusunda da başarılı. Eski geri kafalı, yobaz CHP'yi yok etti. Cumhuriyet ayarlarına getirdi. Belediye seçimlerinden önceki 2 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde genel başkanlığı bırakmamak için ve sonrasında başbakan olmak için ortak aday çıkardı. Halkta o dönem ciddi bir şekilde iktidarı destekliyordu. Naparsan yap zaten değişmezdi halkın görüşü. Hala değişmiyor oy oranları %35'lerde. Bence çok şu durumda bile. Neyse bakacaz artık ben hala umutluyum. İlk turda olmasa bile en kötü 2. Turda bence olacak.

Bence belediye seçimleri başarılıydı. CHP'yi değiştirme konusunda da başarılı. Eski geri kafalı, yobaz CHP'yi yok etti. Cumhuriyet ayarlarına getirdi. Belediye seçimlerinden önceki 2 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde genel başkanlığı bırakmamak için ve sonrasında başbakan olmak için ortak aday çıkardı. Halkta o dönem ciddi bir şekilde iktidarı destekliyordu. Naparsan yap zaten değişmezdi halkın görüşü. Hala değişmiyor oy oranları %35'lerde. Bence çok şu durumda bile. Neyse bakacaz artık ben hala umutluyum. İlk turda olmasa bile en kötü 2. Turda bence olacak.
İlk turda %51 kimsenin alabileceğini düşünmüyorum malesef.

Bence en geniş tabiriyle kelebek etkisi.

Osmanlı dönemindeki Türkler hakkında araştıran kitap okuyan birisiyseniz;

ne kadar cahil bırakıldığını, aynı şu an ki dönem gibi Devlete Türklerden ziyade devşirme ve arapların(manidar) alınması, Türklerin sadece savaşlarda kullanılması, Kula kul olmayı Türklerin asıl kültüründe olan özgür ruhu ve kültürünü terk edip arapların kültürünü benimsemeleri, Dini yine şu an ki gibi kullanmaları, gerek Anadolu Türklerini gerek Yörükleri cahil, aç, saf bırakıp terk etmeleri ve daha niceleri.

100 yıl önce bu ülkeye bir adam geldi bütün bunları değiştirmeyi denedi Türklüğü ve kültürünü her şeyini yeniden öğretmeye eğitim vermeyi denedi ta ki 1938 yılında kadar.

Sonrası malum Osmanlı etkisi yine sürdü yine devam etti yine halk cahil kaldı ama sorarsanız 100 yıl önce mi şu an ki cahillik mi fazla diye şu an ki derim. Neden ? Çünkü her şeyin elinde olmasına rağmen her an bütün bilgilere ulaşmana rağmen hala cahil kalmayı tercih ediyorsun.

Geri
Yukarı