Bu zamanda bilgisayar toplanır mı?

Son 2-3 yıldır zaten piyasa dengesiz değil mi? Yanlış mı gözlemliyorum? 2-3 ay bekleyince düzelecek şeyler değil bence. 4 ay da beklesek yine benzer fiyatlar olacak. Belki de dolar olacak 4 TL. Belki de şimdiki fiyatları mumla arayacağız...
Aslında benim de korkum bu yönde. Aklımda önümüzdeki ayın başında almak var fakat bir yandan önerilmezken bir yandan da pek bir şeyin garantisi yok dediğiniz gibi doların 4 TL olduğu bir ülkeye de uyanma ihtimalimiz var.

3,600 dan 3,500 e düştü 1 ayda, yıllık kura bakarsan da eğer 3.000 ten 3.500 e yükseldi bence bekleme çok belli olmaz bu gidişat.

Şu dönemde toplama almak çok zor zira ekran kartlarının fiyatları ortada. Ben Kıbrıs' ta yaşıyorum ve geçen ay Türkiye' ye yaptığım ziyarette bilgisayar almak zorundaydım. İstanbul' da bir sürü yer ve site gezmeme rağmen GTX 1060 bulamadım, bulduysam da 1800 TL gibi dudak uçuklatan bir fiyattan satılıyor. En son Sinerji' ye gittiğimde durumu anlattım ve elimizde sadece GTX 1060 3 GB modelini verebiliriz onun dışında '' Hazır Sistem'' almak zorundasınız dediler. Ben de 3 GB artık günümüzde ekran kartları için yetersiz olduğunu bilerek hazır sistemlerden bütçeme uygun olduğunu düşündüğümü aldım. Şuan gayet memnunum.
Aldığım sistem: Sinerji DCK1060 (Asus) i5-7500 8GB 240 SSD + 1TB GTX1060
Burada ki ekran kartını KDV dahil ben 1300 küsür TL' ye aldım ve sadece şuan o ekran kartının fiyatı 2000 TL civarlarında ( OC olan). Sisteme sadece fazladan 8 GB RAM eklettirdim. Fakat paranız var ise işlemciyi de daha iyi alabilirsiniz fakat herhangi bir darboğaz yaşamıyorum şuan.
Asus ROG STRIX Nvidia GeForce GTX 1060 OC 6GB 192Bit GDDR5 Fiyatı

Aslında benim de korkum bu yönde. Aklımda önümüzdeki ayın başında almak var fakat bir yandan önerilmezken bir yandan da pek bir şeyin garantisi yok dediğiniz gibi doların 4 TL olduğu bir ülkeye de uyanma ihtimalimiz var.
Pişman olabilirsin. Birgün kalktığında o dolar 2.90 olabilir. Katar yatırımlarını Türkiye'ye yapmaya başladı. Her an herşey olabilir, Almanya Türkiye'ye ekonomik baskı uygulama çağrısı yapıyor. Ama bu dolar nasıl yukseldiyse öylede düşebilir.

Elbette hepimiz istiyoruz doların düşmesini fakat örneğin ben içim rahat bir şekilde "1 yıl daha bekleyeyim" diyemiyorum 1 yıl sonra bugün doların 4 tl olduğunu görme riski de var. Hepimizin umudu 3'ün altında bir dolara dönmek olsa da belli değil.

Doların düşmesi hikayedir, pek bel bağlamamak lazım. Sadece ekran kartı stokları dolunca bir nebze fiyatlar düşer. Belki de o stoklar hiç dolmaz. Kim bilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı