Bu zamanda PC alınır mı?

Bütçe
5000

CaptainArda737

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar geçen gün 5035 TL'ye dolar düşüyor fiyatı ucuzlar diye almadığım PC şu anda 5400 oldu. Ucuzlayacağına pahalanıyor. Acaba önce fiyatını yükseltip sonra yaz indirimi deyip fiyatını eski fiyatına mı düşürecekler? Sizce daha da pahalanmadan almalı mıyım? Yoksa fiyatlar düşer mi? Bu arada R3 3100 -B450M -RX5500 XT- 16 GB 3200MHz RAM -650W Power supley vardı sizce özellikleri nasıl 5000 liralara alınır mı?

Merhaba arkadaşlar geçen gün 5035 TL'ye dolar düşüyor fiyatı ucuzlar diye almadığım PC şu anda 5400 oldu. Ucuzlayacağına pahalanıyor. Acaba önce fiyatını yükseltip sonra yaz indirimi deyip fiyatını eski fiyatına mı düşürecekler? Sizce daha da pahalanmadan alınır mı? Yoksa fiyatlar düşer mi? Bu arada R3 3100 -B450M -RX5500 XT- 16 GB 3200MHz RAM -650W Power supley vardı sizce özellikleri nasıl 5000 liralara alınır mı?

Dolar düşünce sistem fiyatları artıyor dolar yükselince de sistem fiyatları artıyor satıcının ahlaklı olmadığı için meydana geliyor.

Merhaba arkadaşlar geçen gün 5035 TL'ye dolar düşüyor fiyatı ucuzlar diye almadığım PC şu anda 5400 oldu. Ucuzlayacağına pahalanıyor. Acaba önce fiyatını yükseltip sonra yaz indirimi deyip fiyatını eski fiyatına mı düşürecekler? Sizce daha da pahalanmadan almalı mıyım? Yoksa fiyatlar düşer mi? Bu arada R3 3100 -B450M -RX5500 XT- 16 GB 3200MHz RAM -650W Power supley vardı sizce özellikleri nasıl 5000 liralara alınır mı?
Piyasa normale dönene kadar dolara çevirmek daha mantıklı.

Piyasa normale falan dönmüyor. Dolar 1.25 olduğundan beri şimdi alınmaz bekle yazıyorlar. Tamamen palavra gücünüz yettiği gibi alın. Dolar 4 lirayken bilgisayar alma piyasa düzelecek demişlerdi bana da. O zaman akılsızlık edip dinledim, şimdi almaya gücüm yetmiyor.

cevaplayan arkadaşlara teşekkürler. Şu anlık ya itopya ya da incehesaptan almayı düşünüyorum. 5500xt ile 1650 arasındayım ama 1650yi önermiyorlar alacaksan 1650s al diyorlar başkasıda çıkıp 1650s alacağına 1660 diyor yani ucu olmayan bi iş. Bide geçen 5035 TL ye almadığım zaman yanına 700 TL ilk kulaklık hediyeydi. Şimdi 5400 tlye kulaklıkta yok. ;)

Piyasa hiç normale dönmüyor kesinlikle düşünmeden alın asla hatrı sayılır bir şekilde ucuzmalamaz. 2019 yılının ortalarında stajım vardı bayağı para biriktirmiştim piyasa bayağı kötüydü herkes alınmaz flan diyordu aldığım sistem 4800 kasa 1400 TL monitör idi. Şimdi bakıyorum sadece kasa 8 bin olmuş monitör 2300. İncehesap'tan aldım faturaya baktım RTX 2060 1900 TL'ye almışım şimdi 4 bine yakın :D . Yani hiç düşünmeyin paranız varsa kesinlikle alın ucuzlamaz.

Gittikçe ucuzlayan bir ürün daha görmedim. Ne kadar erken alırsan o kadar uygun oluyor maalesef.

Yalnız şu son 1 ay ve önümüzdeki birkaç ay için ekran kartları bu duruma istisna. Mining kârları azalırsa uygun fiyata inecekler. Şu an için gerçekten pahalılar. Gerçi 4GB modeller bu durumdan pek etkilenmedi ancak 6-8GB modeller el yakıyor.

Piyasa normale falan dönmüyor. Dolar 1.25 olduğundan beri şimdi alınmaz bekle yazıyorlar. Tamamen palavra gücünüz yettiği gibi alın. Dolar 4 lirayken bilgisayar alma piyasa düzelecek demişlerdi bana da. O zaman akılsızlık edip dinledim, şimdi almaya gücüm yetmiyor.

Dostum bende aynı şekilde şimdi baktimda çok doğru 2019 da mis gibi sistem alacaksın 9K di bekle dediler şimdi ise 13.830 TL oldu maalesef.

Geri
Yukarı