Bu zamanda bilgisayar alınır mı?

Furkan5

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle sa. Normalde bu ay PC almayı düşünüyordum ama ekran kartı fiyatlarını görünce alma isteğim hiç kalmadı. Biraz daha beklesem daha iyisini toplarım diyorum ama dayanamıyorum. Neredeyse 5 senedir iyi bir PC hayali kuruyorum. Şu anda Zula da bile 60FPS'den düşük alan bir laptopum var. Aklımda 2 seçenek var ya hiç almayacağım biraz bekleyeceğim ya da APU alıp ekran kartı fiyatları düşünce ekran kartı alacağım. Sizce hangisini seçmeliyim? Bu arada bütçem 5K ama 5K ya iyi PC yok gibi fikrinizi belirtirseniz sevinirim iyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İhtiyacınız varsa alın. Bekledikçe kötüleşiyor işler bu ülkede.
Böyle bir şey bakabilirsiniz. Fiyatına göre iyi. Normalde 1650 vardı içinde ama sınırlı sayıdaydı stok. Bunda da 40 adet stok var.

Öncelikle aleyküm selam. 5kya ekran kartı dahil sistem bulamazsın, bulsan da laptopundan farkı olmaz. APU sistemlerden oyun performansı da bekleme. Sana tavsiyem şu mining biraz unutuluncaya kadar beklemen.

Bence beklerseniz daha da üzülürsünüz, 2023'den önce çoğu yarı iletken üreticisi çip sıkıntısının bitmeyeceğini söylüyor.
Ayrıca, görseldeki tarihe dikkat:

163508732-elu4j3oxiaaxgyh.png

Öncelikle sa. Normalde bu ay PC almayı düşünüyordum ama ekran kartı fiyatlarını görünce alma isteğim hiç kalmadı. Biraz daha beklesem daha iyisini toplarım diyorum ama dayanamıyorum. Neredeyse 5 senedir iyi bir PC hayali kuruyorum. Şu anda Zula da bile 60FPS'den düşük alan bir laptopum var. Aklımda 2 seçenek var ya hiç almayacağım biraz bekleyeceğim ya da APU alıp ekran kartı fiyatları düşünce ekran kartı alacağım. Sizce hangisini seçmeliyim? Bu arada bütçem 5K ama 5K ya iyi PC yok gibi fikrinizi belirtirseniz sevinirim iyi geceler.
İleride dolar artacak ama şu anda küresel çip sıkıntısı var. Bu mesajı yazdığım bir yıl önce telefonu 1.2K paraya aldım şu anda 3K. Yani şu çip krizi fiyatları arttırdı. Bir de şu miningçiler olayı daha da kötü hale getirdi. Bence bekleyin. Dolardan dolayı fiyatlar artsa bile küresel çip krizi bitinde şu ankinden ucuza alabikeceğini düşünüyorum. Tamamen sana kalmış.

Piyasa aşırı değişken, kurlar hiç bir zaman sabit seyretmediği için fiyatlar da çok hızlı değişiyor bu yüzden neyi alıyorsan tam şu an al, başka zaman alırım demek risk almaktan başka bir şey değil.

Geri
Yukarı