Bütçede Anakart ve İşlemcinin Yeri (Oyun için)

Cengiz Çelik

Hectopat
Yer
KKTC-Guzelyurt
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Merhabalar...
Sizce 3500-4000 TL'lik sistemlerde kullanılması gereken işlemci ve anakart neler olmalıdır ?
4770k ve MSI MPower MAX gibi bir şekilde mi? ( Alternatifler neler olabilir kaliteli ve stabil OC imkanı sunan ? )
Yoksa 4670k ve MSI z87-g45 gibi mi olmalıdır? ( Lütfen oyunlar için 4670k yeter de artar cinsinden yorumlar yapmayınız.)

Çok kararsız kaldım. Cevaplarınızı nedenlerle açıklamanız dileğiyle...
Şahsi fikrim sistemin temelini sağlam tutup ileride sadece bir ekran kartı değişimi ile bir kaç yıl daha ultra ayarlarda oynamak.

4670K İşlemci + R9 290x ekran kartı veya GTX 780 Ti tercihe kalmış. 8 GB DDR3 1866 Mhz Ram'ler. Render alıyor musun kardeşim ? Almıyor isen 4770K Gereksiz harcama olur. Z87 Chipset bir anakart ile yanına da güçlü bir hava soğutma alırsanız çift fan "tadından yenmez". PSU Olarak 750-1000 Watt arası alabilirsiniz. +80 Bronze, Gold, Platinum gibi seçenekler var. Bronze veya Gold yeterlidir.

Eğer renderı bol yapmayacaksanız ve oyuna daha çok önem veriyorsanız i5 4670k sizi rahatlıkla götürür.Anakart olarak da Msi G45- Gaming 3000 Mhz öneriyorum.İşlemciyi i7 4770k yaparsanız tabii ki de daha uzun ve performanslı çalışır ama aradaki 200 Tl'yi ekran kartına yatırıp bir üst kademe ekran kartı alabilirsiniz.

Bence gtx 770 şuan 1920x1080 de yeterli olduğu için anakarta ve işlemciye yüklenmek istiyorum. Daha sonra ileride sadece ekran kartı değiştirerek bir 3 yıl daha kullanmak istiyorum. Hem genel performans daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı