Büyüdüğümüz için mi hayat eskisi gibi gelmiyor?

Yusuf Aydıner

Centipat
Daha fazla  
Yoksa gerçekten hayatın eski tadı kalmadı mı, çocukken her anımdan zevk alırdım şimdi yaptığım hiçbir şeyden eskisi gibi zevk almıyorum. Konuşmalar, hediyeler, izlemek, görmek, koklamak, işitmek eskisi gibi güzel gelmiyor.

Yoksa gerçekten hayatın eski tadı kalmadı mı, çocukken her anımdan zevk alırdım şimdi yaptığım hiçbir şeyden eskisi gibi zevk almıyorum. Konuşmalar, hediyeler, izlemek, görmek, koklamak, işitmek eskisi gibi güzel gelmiyor.
Büyüdükçe sorumluluk artıyor bu sebepten dolayı geçmişi özellikle çocukluğumuzu özlüyoruz bende böyle duygulara giriyorum hep dışarıdan göstermesem bile iç ruhum çok karamsar ve hüzünlü.

Çocukken anı yaşarsınız. O anki öfke, mutluluk, heyecan vb. duygunuza odaklanırsınız. Büyüdüğünüzde ise gelecek gittikçe büyük bir problem haline gelmeye başlar. Hele kendi paranızı kendiniz kazanmaya başladığınız zaman. Tüm bunlardan kurtulmanın yolu bence şu: Büyüdüğünüz için geleceği görmezden gelmeniz imkansız. Onun için gerçekçi ve sizi mutlu edecek hedefler belirleyin. (İş, ilişki, tatil vb.) Ve tıpkı çocukluğunuzda olduğu gibi boş vakitlerinizde eğlenirken anı yaşamaya gayret edin. Bir çocukçasına, yarın yokmuşcasına gülün ve eğlenin. İyi gelecektir. Saygılar.

2013-2017 yılları arası hayatımın en iyi dönemiydi. 2018 ve sonrasında kötüleşmeye başladı geçen sene ve bu sene pik yaptı

Hocam bence hayat kötüleşti, yaş ilerledikçe sorumluluk yüklendi zihnimize artık yaşamak, güvenmek, sevmek hatta her şey çok zor, birçok insanın zihni yozlaşmış, hayallerden arındırılmış, sadece para için yaşamaya yöneltilmiş . daha neler neler var.

Yeni konular

Geri
Yukarı