Büyük filistin mitinginde "Mehmetçik Gazze'ye" sloganları atılıyor

Ya ben anlamıyorun bu adamlar zamanında bize ihanet etti bize karşı savaştı şimdi biz neden bunlar için savaşalım. Hem eğer çok bağımsızlık istiyorlarsa savaşacaklar gazze de 2 milyondan fazla insan yaşıyor bunlar toplanıp İsrail sınırına dayansa İsrail ne yapacak 20 tane füze mi yollayacak?

Siyasetçiler bu olayı kendi çıkarları için kullanıyor. Samimi olsalar, uluslararası alanda İsrail'in işlediği suçları kanıtlarıyla ve yapıcı dille tüm dünyaya anlatarak, İsrail'e karşı global bir kamuoyu oluşturabilirler. Ben sıradan bir vatandaş olarak bunun farkındayken, ülkeyi yönetenlerin farkında olmaması mümkün değil. İnsan hakları cart curt diye bize her konuda ekşiyen Avrupa'yı da kolayca köşeye sıkıştırabilirler. Yani Türkiye istese tüm dünyaya bu şekilde baskı yaparak İsrail'i kolayca durdurabilir.

Bunun yerine yangını daha da körükleyecek açıklamalar yaparak, haklıyken haksız duruma düşmemizi tercih ediyorlar. ABD ise tam aksine bize yönelik "hamas yetkililerini sınır dışı edin" benzeri akıllıca açıklamalar yaparak, tüm dünyada Türkiye'ye karşı olumsuz algılar yaratıyor.

Seçimler yaklaşırken bu olayı bol bol kullanacaklarını düşünüyorum. Lakin asker gönderme konusu hiçbir zaman gündem olmayacaktır. Çünkü bu konuda yapılacak açıklamalar bile ABD ve Avrupa'nın başımıza ekşimesine sebep olacaktır. Ekonomimiz böylesine sıkıntılı durumdayken dış politika dışında yapabileceğimiz hiçbir aksiyon bulunmamaktadır.

Avuçlarını yerler. Zamanında hangi arap çölleri bize yardım etti? Yok öyle yardım falan. Hem zaten biz neden böyle bir millete destek çıkalım ki?

Geri
Yukarı