Büyük İstanbul depremi Türkiye'ye ekonomik anlamda ne gibi olumsuzluklar yaşatacak?

Allah korusun değil hocam. Kesin biçimde olacak.

Hocam deprem elbetteki olacak fakat devletimizin yanında halkımızın da önlemler alması gerekiyor. Malatya'da oturduğum mahallede sadece bizim bina ayakta kaldı. Hala keşke kabus olsaydı diyorum... Konuya gelecek olursak bence oradaki insanlar o şehri yavaştan boşaltmalı ve farklı illerde iş bulamalı ama bu da çok zor. Ev taşıması iş bulması bir ton problem. Allah yardımcıları olsun. Gönüllü olarak gideceğim. Buradaki kabus senaryoyu yaşadım. İnsanların ailesini kaybetmesine ve cesetlere dayanamaz olmuştum

Hocam deprem elbetteki olacak fakat devletimizin yanında halkımızın da önlemler alması gerekiyor. Malatya'da oturduğum mahallede sadece bizim bina ayakta kaldı. Hala keşke kabus olsaydı diyorum... Konuya gelecek olursak bence oradaki insanlar o şehri yavaştan boşaltmalı ve farklı illerde iş bulamalı ama bu da çok zor. Ev taşıması iş bulması bir ton problem. Allah yardımcıları olsun. Gönüllü olarak gideceğim. Buradaki kabus senaryoyu yaşadım. İnsanların ailesini kaybetmesine ve cesetlere dayanamaz olmuştum
Geçmiş olsun.

Marmara bölgesinde yapılan ihracat oranı tüm Türkiye'ye eşit. Umalım ki büyük deprem bir 10-15 sene daha bekler. Afet bakanlığı kurulup zorunlu göç yapılmalı. Herkes kendinden bir şeyleri feda etmek zorunda. Yeni büyük şehirler kurulmalı.

İnsanların göç etmeye herhangi bir durumları da yok. En çok üzen de bu ya zaten beni. Sadece İstanbul'u değil tüm Türkiye'yi her anlamda etkileyecek bir deprem olması daha da üzücü...

Sana büyük İstanbul depreminin etkisini şöyle anlatayım;
Olası bir büyük İstanbul depreminde, felaket olacağını da varsayarsak, ülkenin bağımsızlığı dahi tehlikeye girebilecek kadar önemli bir şehir, ekonomik, sosyokültürel olarak dünyanın en büyük ve en işlek şehirlerinden birisi.
Düşün ki görece olarak küçük şehirlerimize bırak ambulansların, yardım araçlarının ulaşmasını, uçaklar bile inemedi, İstanbul'daki çarpık ve berbat kentleşme yüzünden 1 hafta yaya olarak bile şişli, Beşiktaş, kadıköy, bağcılar, beyoğlu, Beylikdüzü, gibi yerlerine insan giremeyecek. Özellikle şişli gülbahar gibi yerlerin mahallelerine bir bakalım;

Screenshot 2023-04-27 220526.png

Tehlikeyi anladınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı