Büyük İstanbul depremi yaklaşıyor mu?

Büyük bir deprem olması pek uzak değil gibi duruyor. Kontrollü olarak nüfusun belirli bir kısmı başka illere kaydırılmalı ve eski yapılar yıkılıp tekrardan yapılmalı. Yoksa sonuçları geçirdiğimiz depremden daha feci bir şekilde sonuçlanabilir.
ben silivride oturuyorum tam marmara denizinin orda binamız en az 15-20 yıllık fakat 1999 depremide geçirdi. fakat bina sağlam çıktı

İki fay da aynı anda kırılırsa istanbul yok olur
Ben tsunami olmasından korkuyorum. Fay hattına yaklaşık 20 Km uzaklıkta(kıyıyı hesaba katarsak) ve çoğu kişi Marmaraya bakan kıyılarda yaşıyor. Bununla beraber insanların yığıldığı o kısımlar çok alçak, su çok rahat 10 milyon kişinin yığıldığı kıyıları mahvedebilir.

Mutahit'ler yüzünden her şey. Kaçak ve kumdan bina yapıyorlar.

Hocam geçen İstanbul'a gitmiştim yarısı yıkık (kendiliğinden yıkılmış galiba çok eskiydi ve bir çalışma da yoktu) binalar bile var deprem olursa eğer tüm Türkiye çok kötü şekilde etkilenir.

Ben tsunami olmasından korkuyorum. Fay hattına yaklaşık 20 Km uzaklıkta(kıyıyı hesaba katarsak) ve çoğu kişi Marmara'ya bakan kıyılarda yaşıyor. Bununla beraber insanların yığıldığı o kısımlar çok alçak, su çok rahat 10 milyon kişinin yığıldığı kıyıları mahvedebilir.

Depremden ölmezsek bile tsunamiden ölürüz o net

Hocam geçen İstanbul'a gitmiştim yarısı yıkık (kendiliğinden yıkılmış galiba çok eskiydi ve bir çalışma da yoktu) binalar bile var deprem olursa eğer tüm Türkiye çok kötü şekilde etkilenir.
ekonomik olarak çökeriz zaten.

ben silivride oturuyorum tam marmara denizinin orda binamız en az 15-20 yıllık fakat 1999 depremide geçirdi. fakat bina sağlam çıktı

Binanızın hala sağlam olduğundan şüphe etmek gerek hocam. O denli bir depreme dayandıysa gelecek depremlere dayanmayabilir. Fakat sizin oturduğunuz iller iyi durumda gibi gözüküyor.

Binanızın hala sağlam olduğundan şüphe etmek gerek hocam. O denli bir depreme dayandıysa gelecek depremlere dayanmayabilir. Fakat sizin oturduğunuz iller iyi durumda gibi gözüküyor.

Marmara'nın tam depremin ortasındayım ilk etkilenen ben olacağım :D

Aslında flat dünyada yeniden oluşursa şu anki çarpık kentleşmeyi engelleyebiliriz.
IMG_20230725_055436_592.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı