Büyüye inanıyor musunuz?

Büyüye inanıyor musunuz?

• Evet. (Sebebini yorumdan belirtin)

• Hayır. (Sebebini yorumdan belirtin)

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bugün açılan konudan sonra bir sormak istedim. Açılan konuda birçok kişinin büyüyü savunduğunu gördüm ve sizlerin görüşlerini de merak ettim. Büyüye inanıyor musunuz ya da inanmıyor musunuz? İnanıyorsanız da inanmıyorsanız da neden inanmıyorsunuz?

Evet ben inanıyorum ama bence bu öyle birkaç tane şeyin karışımından oluşmuyor da daha çok cinler ile iş birliği içinde gerçekleşiyor yani etki cinlere ait, çünkü diğer türlü zehirdir ve zehrin yaşattığı fantezilerdir bence böyle.

Büyü denilen şey gerçek olsaydı bütün dünya tarafından bilinir ve kullanılırdı.

Fakat büyüyle uğraşmanın bir bedeli vardır öyle değil mi ben öyle zannediyorum ve İslam dinince haram kılındığını hatırlıyorum.

Kafa deldim, kalay döktüm, ceviz kırdım olaylarına asla ama asla inanmıyorum ama Felak süresinde geçtiği gibi "O düğümlere üfleyen üfürükçülerin şerrinden" masasındaki büyüye inanıyorum. Bunu merak edip araştırdığımda bunun bir nevi beddua olduğunu öğrendim yani yine burada kast edilen büyü değil.
Yok artık. Büyü=beddua seviyesine geldik sonunda. Harut ve Marut kıssasını da biz öğreteceğiz size.

Az önce büyülerin varlığına inandığını söylemedin mi?

Dostum şimdi anladım sanırım ben büyünün var olduğuna e haram olduğuna inanıyorum dinim büyü değil yani böyle zannetmiş olabilirsin.

Dinlere inanmayan bir kişi için olmayabilir fakat dini inancı olan biri için var

Bana çok büyü yapıldı yok işleri bozma büyüsü yok mutsuzluk büyüsü gram bir şey olmadı hala da hayattayım. Ben inanmıyorum inanan arkadaşlara başarılar.

Bir kağıda saçma sapan şeyler yazılacak sonra gelecek senin hayatını etkileyecek, yada bir iğneye bir şeyler okuyacaklar sonra sana batıracaklar sende büyülenip kötü şeyler yaşayacaksın. Vay anasını derler. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı