Bufferbloat testi doğru sonuç vermiyor

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba Türk Telekom 1000 Mbps internete sahibim. Ancak bufferbloat sonucu b çıkıyor. Bir sorun var mı sizce?

1677527384504.png
1677527403744.png

Normal.

Upload tarafında sorun yok.
Download tarafında biraz bufferbloat var ama pek sorun yaratmaz.
1000 Mbps'yi kolay kolay dolduramazsınız zaten.

Ek olarak 1000 Mbps ile QoS kullanmak istiyorsanız piyasadaki hazır routerlar yetersiz kalıyor, bir bilgisayarı router olarak kullanmanız gerek.

Normal.

Upload tarafında sorun yok.
Download tarafında biraz bufferbloat var ama pek sorun yaratmaz.
1000 Mbps'yi kolay kolay dolduramazsınız zaten.

Ek olarak 1000 Mbps ile QoS kullanmak istiyorsanız piyasadaki hazır routerlar yetersiz kalıyor, bir bilgisayarı router olarak kullanmanız gerek.

Anlamadığım Low Latency Gaming diyor onlar da ünlem koymuş ne alaka onlar :)

Sorun var. Yük altında indirmende çok fazla pingin oluyor. Aşağı bir yere inersen yük altı ve yüksüz hali ile arasındaki miktara göre derecelendirdiğini görebilirsin. O yüzden B vermiş.

QoS kullanarak kolayca önlenebilen bir şey. Gerçek bir sorun değil. Ben QoS kullanmadığımda oyunlarda pek bir geride kalmıştık hissetmedim bugüne kadar.

Açık, kapalı.

Son düzenleme:
Dediğim gibi gerçek bir sorun değil. Ama QoS kapalıysa daha iyisi mümkün. Kendi değerlerimi paylaştım. Kıyaslayabilirsiniz.

Bu QoS kapatmayı nasıl yapıyoruz? Şu anda evde internete bağlı 8 kişi var ancak bir sorun yaşatmadı B çıkınca şaşırdım internet hızıyla alakalı sanıyordum siteyi.

Modemden modeme değişir. Ben kendime böyle bir listeden seçim yapıyorum. Bilgisayarıma 1, telefonuma 3 seçtim. Kalan herkes default. Yeni gelenler de default oluyor zaten. Herhangi bir hız limitlemesi falan yapmadım. Rekabetçi online bir şeyi de bayağıdır oynamadığım için ping adına veya birisi interneti hatırı sayılır miktarda kullandığında oyuna nasıl etki ediyor bilmiyorum.

Eski modemimde de vardı ama biraz daha karışıktı. Kullanmıyordum. Saçma zamanlarda yapılan yedeklemeler dışında bizim ev halkının internet kullanımı benim oyun deneyimimi kötü etkilemiyordu.

1677529391702.png

Modemden modeme değişir. Ben kendime böyle bir listeden seçim yapıyorum. Bilgisayarıma 1, telefonuma 3 seçtim. Kalan herkes default. Yeni gelenler de default oluyor zaten. Herhangi bir hız limitlemesi falan yapmadım. Rekabetçi Online bir şeyi de bayağıdır oynamadığım için ping adına veya birisi interneti hatırı sayılır miktarda kullandığında oyuna nasıl etki ediyor bilmiyorum.

Eski modemimde de vardı ama biraz daha karışıktı. Kullanmıyordum. Saçma zamanlarda yapılan yedeklemeler dışında bizim ev halkının internet kullanımı benim oyun deneyimimi kötü etkilemiyordu.

Eki Görüntüle 1684678

Online oyun oynarken yayın da 10.000 Bitrate veriyorum, üzerine halen ping değerlerim sabit stabil kalıyor ancak ben bu sitenin doğru bilgi verdiğini zannetmiyorum. Ama bilgileri için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı