Bufferbloat testi doğru sonuç vermiyor

Yükten kastı bence bir miktar değil de hattın tüm kapasitesi.

Bu arada yayınlar genelde Twitch'ten oluyor diye biliyorum ve bildiğim kadarıyla varsayılan maksimum bitrate 6000 kbps, partner isen 8000. Programla fazla verilse bile bir yerden sonra sapıtıyor olmalı. 1080p 60 FPS için 6000 öneriyor zaten Twitch.

Yükten kastı bence bir miktar değil de hattın tüm kapasitesi.

Bu arada yayınlar genelde Twitch'ten oluyor diye biliyorum ve bildiğim kadarıyla varsayılan maksimum bitrate 6000 Kbps, partner isen 8000. programla fazla verilse bile bir yerden sonra sapıtıyor olmalı. 1080p 60 FPS için 6000 öneriyor zaten Twitch.

Hiçbir sorun yaşamadım hatta 12 15kyı denedim ancak izleyiclerin çoğu izleyemedi yayını internetleri anlık 15k bitrate kaldıramadı 10k ya çektim. O sırada halen evde 8 adet cihaz bağlıydı modeme ve modem de ahım şahım modem değil Türk Telekom'un vermiş olduğu router Zxhn modemi ki benim bilgisayarımdan da yola çıkıyorum 2060 ekran kartı 5600 işlemci 32 GB RAM olmasına rağmen ekran kartının darboğaz yapacağını söylüyor bir site. Ancak bugüne kadar yaptığım oyun testlerin de dahi gram darboğaz yaşamadım bence reklam amaçlı bir site olduğunu varsayıyorum çünkü testin hemen altında site şu modemleri alabilirsiniz diye reklam çıkartıyor. :)

Normal, doğru sonuç. Ancak altyapı FTTH olsa bile, fiber; daireye çekilirken gerekli özenin gösterilmemesi sonucu tam verim alınamayabilir. Hattın tüm kapasitesini kullanması da bir diğer etken.

Fibere sahipsin B alıyorsun ilginç. Ben VDSL test yaptım;
1677537391194.png

Bir de bugün paket kaybı uyarısı ve ping sıkıntım oluyordu. Bu da olmazdı da daha düşüktü ping ve MS değerlerim olurdu, ama yine de A alabiliyorum.

Sunucu uzakta olduğu için Low latency Gaming yanında her zaman ünlem çıkar genel kullanımda sorun yaşamıyorsanız indirmede oyunlarda vs. bu siteyi sıkıntı etmeyin.

Fibere sahipsin b alıyorsun ilginç. Ben VDSL test yaptım;
Eki Görüntüle 1684806
Bir de bugün paket kaybı uyarısı ve ping sıkıntım oluyordu. Bu da olmazdı da daha düşüktü ping ve ms değerlerim olurdu, ama yine de a alabiliyorum.

Bundan bahsediyorum işte o sitenin ben tamamen reklam amaçlı olduğunu düşünüyorum nasıl ki darboğaz test sitesinin test yaparken size verdiği bilgisayarınızda % 30 darboğaz ya da daha az daha fazla gösterimi gibi. Farklı modem veya bileşene yönlendiriyor. Yaklaşık 1 aydır 1000 Mbps kullanıyorum Steam da oyun indirirken o an hem Online oyun oynayıp hem yayın yapabiliyorum hem de ping 9 10 ms sabit iken. Ama sonuça göre 34 355 48 ms olurmuş indirirken saçmalık.

Bende Superonline 1000 Mbps kullanıyorum bufferbloat bende de yüksek çıkıyor ama yüksek hızlarda bence bufferfloatın bir anlamı yok istediğin kadar yüklen pingte çok bir değişme olmuyor o yüzden takılma.

Yeni konular

Geri
Yukarı