Bugün başıma gelen garip olay

Bisikleti kiletmezsen olacağı budur. ( Gördüğüm kadarıyla bisiklet kilitli değil. )

Dışarıda arkadaşlarla gezmek için çıkmıştım. Alışveriş merkezi biraz uzaktı, ben de bisikletle gidecektim ki, bir baktım bisiklet yok. Hemen kamera kayıtlarını açtım. Meğerse bisiklet 4 gündür yokmuş, yeni fark ediyorum.
Kamera kayıtlarını izlediğimde ise çalanın komşumuzun oğlu olduğu öğrendim. Birkaç gün önce babasıyla kavga etmiş, babası evden kovmuş. 16 yaşında. Galiba parası bitince de binadan çalacak bir şey aramış. Şansa bakın ki, o da benim bisikletim. Şikayetçi olmayı düşünüyorum. Kamera kayıtlarını da alt tarafa bırakıyorum.
Giriş:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çıkış:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şikayet et de akıllansın bücür.

Lütfen şikayet et, et ki ne hali varsa görsün. Şikayet edip bırakma ama, ailesine (özellikle de babasına) söyle, bu videoyu göster, gerisini onlar halleder :)

Direkt şikayetçi olun sonra zaten eğer zararını karşılarlarsa şikayetinizi geri çekersiniz.
Direkt konuşmak istiyorum derseniz ne yapacakları belli olmaz. Bu çocuk hırsızlık yapıyorsa kim bilir ailesi neler yapıyor olabilir.
Dikkatli olun.

Her kilitlenmeyen çalınmak zorunda mı? Şu hırsızları haklı bulmayı bırakın. Kilitli olsa kilidi kırar onlar.
Hırsızı haklı bulmuyorum. Ama bisikleti çalınan arkadaşın da hatası var. Bisikleti kilitleseydi çalması zaman alacaktı veya çalamayacaktı.

Geri
Yukarı