Bulaşık makinesi durmuyor

Barney28

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bulaşık makineme dün bulaşık deterjanı koydum çünkü tableti bitmişti, öyle çalıştırdım. Mutfak Full köpük doldu, 2 saat temizlemeye uğraştım her neyse makineyi sonra boş bir şekilde çalıştırdım ama makine durmuyor. Çalışıyor, su geliyor. Su da boşaltıyor ama durmuyor. Hep çalışıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Arkadaşlar bulaşık makineme dün bulaşık deterjanı koydum çünkü tableti bitmişti, öyle çalıştırdım. Mutfak Full köpük doldu, 2 saat temizlemeye uğraştım her neyse makineyi sonra boş bir şekilde çalıştırdım ama makine durmuyor. Çalışıyor, su geliyor. Su da boşaltıyor ama durmuyor. Hep çalışıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Makinenin resetleme tuş kombinasyonu olması lazım bunu internetten araştırıp resetlemeyi deneyin.
Diğer türlü elektronik kartında sorun olabilir.

Fişini çekin. Genelde duvara bitişik oldukları için fişi arkada duvara bitişik olur zor olabilir çıkarmak hatta imkansız. Ama neden bulaşık deterjanı onu hâlâ çözemedim.

Fişini çekin. Genelde duvara bitişik oldukları için fişi arkada duvara bitişik olur zor olabilir çıkarmak hatta imkansız. Ama neden bulaşık deterjanı onu hâlâ çözemedim.

Ya aşırı saçma ve cahilce ama ne bileyim adı üstünde bulaşık deterjanı bulaşıkları da yıkar diye düşündüm :D. Fişini çektikten sonra ne yapmam lazım?
Makinenin resetleme tuş kombinasyonu olması lazım bunu internetten araştırıp resetlemeyi deneyin.
Diğer türlü elektronik kartında sorun olabilir.

Aynen internette gördüm ama bu çözer mi acaba? Daha da bozmak istemiyorum.

makinede kırmızı anahtar işareti çıkıyorsa kireçten veya gider borusu tıkanmıştır ondan dolayıdır. Yoksa da youtubedan resetleme videolarına bak.

Hocam kapağını aç.
İçine sıcak suyu dök ve bezle sil.
Daha sonra ön yıkamayı aç.
Tekrar içini aç.
Sıcak su dök bezle sil.
Yine ön yıkmayı aç.

Ya aşırı saçma ve cahilce ama ne bileyim adı üstünde bulaşık deterjanı bulaşıkları da yıkar diye düşündüm :D. Fişini çektikten sonra ne yapmam lazım?

Aynen internette gördüm ama bu çözer mi acaba? Daha da bozmak istemiyorum.

Bu işlemde bozulma olmaz.
Bu arada siz sıvı deterjan koydunuz sanırım.

Bulaşık makinesine bizim iş yerinde çaycı pril koymuştu sabah geldiğimizde iki kat aşağıya köpükler inmişti.

Ama bu hanlış işlem makineye zarar vermez sadece köpürtür.
Tabii köpükler su gelmemesi gereken bir yere geldi ise bilemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı