Bulduğum en uygun RTX 3070 ekran kartı

Ne, yok artık! RTX3080'de mllc kapasitörlerinden kaynaklanan bir sorun vardı. RTX3070'te mllc kapasitörü bile yok (var ama RTX3080 ile aynı türden değil). ASUS ROG STRIX'i alana kadar, bir üst model GPU'nun fiyatlarına yaklaşıyorsunuz. Bu nedenle F/P bakımından EVGA-Zotac-INNO3D-Palit-Galax'ın ürünleri daha ön planda... Sizin bir ASUS fanı olduğunuzdan şüpheleniyorum, ısı farkından bahsetmişsiniz fakat 1000₺'ye varan bir fark ödüyorsunuz, bir zahmet daha serin çalışsın. Son olarak bir GPU 75 dereceyi geçmediği sürece sorun yok, azami sınır ise 80 derece...

Sorun olması gerekmiyor malzeme kalitesinden kaynaklı her daim kartlar arasında ısı farkı oluyor, bir zahmet serin çalışsın 80 dereceyi geçmedikçe sorun yok diyorsunuz ama adam 10-15 k verip PC toplarken uçak motoru gibi çalışan ekran kartı fanı gürültüsü dinlemek istemez bence, uzun vadede hem konfor hem performans hem ömür olarak aradaki 1K'nın fazlasıyla karşılığını alırsınız. Ayrıca hiçbir markanın fanı olmamakla beraber modelini beğendiğim ve topladığım PC'min çoğu parçaları MSI olduğu için MSI almak istiyorum o da videoda yok zaten.

Yok ROG STRIX'le aynıymış yok fanboymuşum ben objektif konuşuyorum , TR'de nedense herkes parasının yettiği Mali övüp yüceltiyor 63 dereceyle çalışan kartla 73 dereceyle çalışan kart arasında dağ gibi fan gürültüsü farkı olur performanstan bahsetmiyorum bile , EVGA mükemmel Zotac harika Palit benzersiz ROG STRIX'ten farkları yok kafasından kurtulun bence gerçekleri görmekte yarar var.3080'den örnek verelim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu 3070 dostum neden 3080 örneği veriyorsun?
Bak burada 61 derece ROG. Kasa mesh olsa 58 olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Palit olan MAX. 63 derece. Mesh kasa ile 60. 2 derece fark ve 2-3 RGB için 1600tl fazladan bayılın aferin.
Ne, yok artık! RTX3080'de MLLC kapasitörlerinden kaynaklanan bir sorun vardı. RTX3070'te MLLC kapasitörü bile yok (Var ama RTX3080 ile aynı türden değil). ASUS ROG STRIX'i alana kadar, bir üst model GPU'nun fiyatlarına yaklaşıyorsunuz. Bu nedenle F/P bakımından EVGA-Zotac-INNO3D-Palit-Galax'ın ürünleri daha ön planda... Sizin bir ASUS fanı olduğunuzdan şüpheleniyorum, ısı farkından bahsetmişsiniz fakat 1000₺'ye varan bir fark ödüyorsunuz, bir zahmet daha serin çalışsın. Son olarak bir GPU 75 dereceyi geçmediği sürece sorun yok, azami sınır ise 80 derece...
Ki ROG aşırı manyak über soğutsa :D. Dereceler 2 derece fark ediyor 😁🤣.
Ne, yok artık! RTX3080'de MLLC kapasitörlerinden kaynaklanan bir sorun vardı. RTX3070'te MLLC kapasitörü bile yok (Var ama RTX3080 ile aynı türden değil). ASUS ROG STRIX'i alana kadar, bir üst model GPU'nun fiyatlarına yaklaşıyorsunuz. Bu nedenle F/P bakımından EVGA-Zotac-INNO3D-Palit-Galax'ın ürünleri daha ön planda... Sizin bir ASUS fanı olduğunuzdan şüpheleniyorum, ısı farkından bahsetmişsiniz fakat 1000₺'ye varan bir fark ödüyorsunuz, bir zahmet daha serin çalışsın. Son olarak bir GPU 75 dereceyi geçmediği sürece sorun yok, azami sınır ise 80 derece...
Bu arada Galax sadece F/P değil. Ex Gamer, WTF ve HoF kartları üst seviyeye oynuyor.

Son düzenleme:
Kaçıyorum hemen, 2 gün sonra da başlık açıp Palit model kartımı metali ağırlığınca hurdacıya sattım diye başlık açmayı planlıyorum hatta problemleri bitmek bilmeyince. İnsanları boş gazlamayın GameGaraj'a mı çalışıyorsunuz anlamadım tofaşta 4 teker Mercedes'te demek gibi bir şey.

Kaçıyorum hemen, 2 gün sonra da başlık açıp Palit model kartımı metali ağırlığınca hurdacıya sattım diye başlık açmayı planlıyorum hatta problemleri bitmek bilmeyince. İnsanları boş gazlamayın GameGaraj'a mı çalışıyorsunuz anlamadım tofaşta 4 teker Mercedes'te demek gibi bir şey.

Denk degiller ama bir hayli saçma konuşuyorsun.
Model gayet iyi.
STRIX ile bu tarz modeller arasında kafadan 1000TL fark var.
Bir zahmet daha iyi olsun.

Bir zahmet daha iyi olsun nasıl bir kafa anlamadım gerçekten daha iyisi varken kısa vadede gazınızı alıp uzun vadede rezil olmak yerine bir zahmet 7 8 k bir karta vermişken 1 k daha verin kaliteli olanını alın kardeşim inanılmazsınız ya.

Dostum, ne saçma bir şey bu? Markaları bilmeyip senin gibi ASUS, MSI fanboyu çocuklar boş boş konuşuyor ya, hastayım. 💙

1.si hiçbir marka umurumda değil, isterse hepsi batsın. Gidip de sponsorlu olduğu siteden satış yaptırmak için GameGaraj'da satılan Palit modelini cilalayıp Sellout'unu yapan videodan gaza gelip burada 3 kuruş azına alayım kafasında kendinizi kandırıyorsunuz; dandiğin de dandiği modeli överek. 2.si yarın öbür gün forumlarda yok ısınma sorunu, yok kart yandı, yok çöktü, yok alev aldı, voltaj yedi, diye konu açan da yine siz olacaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı