Bulk yaparken 4000 kalori almak sağlık açısından sorun çıkarır mı?

aurey

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar selam, ben geçtiğimiz haftalarda bulka başladım ve haftada 5 gün ağırlık antrenmanı yapıyorum boyum 1.76 kilom 70 günde 3000-4000 kalori arası alıyorum şekerli veya çok yağlı gıdalar tüketmiyorum, günde 2 2.5 litre sıvı tüketiyorum, herhangi bir sağlık sorunu çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar selam, ben geçtiğimiz haftalarda bulka başladım ve haftada 5 gün ağırlık antrenmanı yapıyorum boyum 1.76 kilom 70 günde 3000-4000 kalori arası alıyorum şekerli veya çok yağlı gıdalar tüketmiyorum, günde 2 2.5 litre sıvı tüketiyorum, herhangi bir sağlık sorunu çıkarır mı?
Hayır ancak günde 4000 kalori almanızı önermem. Çünkü ileride pişman olacaksınız. Ben yaptım ve oldum siz olmayın.
Ben TDEE'min yaklaşık 1000 kalori üzerinde aldığım için yağ oranım çok fazla oranda arttı ve bunun telafisini ise aylarca diyet uygulayarak yapmaya çalışıyorum. Eğer siz o kiloyla bunu yaparsanız çok daha fazla yağlanacaksınızdır. Size önerim TDEE hesaplama sitelerinden bazal metobolizmanıza bakmanız. Bunun en fazla 500 kalori fazlasını almanız size bulk sezonu için yeterli olacaktır. Unutmayın önemli olan kaloriler ve makrolar. Yağsız veya şekersiz besinlerden yüksek kaloride almanız halinde yine yağlanacaksınızdır. O yüzden size tavsiyem kessinlikle Bazal metobolimanızın 500 kalori üzerinde almanız.

Geri
Yukarı