Günde 4000-5000 Kalori Almak

savaskaraer

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Günde 4000 veya 5000 bin kalori almak istiyorum. Sizce bu kalorileri almak için ne tüketmeliyim bir günde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük harcadığın kaloriyi hesapla, kilo alman için gereken kaloride onun üstüdür. Direk üstüne 2000-3000 ekeleyerek kısa sürede alırsın fakat hem yağa dönüşür, hemde zararlı olur. Uzun vadeye yay, gereken kaloriyi 1000 aşarak kilo al.

Arkadaşlar. 50 kg yim 1.80 boy bitane program yükledim. Boyumu kilomu yazdim, normal de 1.800 ideal kilo almam lazimmiş. Ama normal de 3000 kalori ile alirmisim. Ben de 5000 bin filan düsündüm daha fazla kalori alirim diye.

Diyetisyen git, diyet sadece kilo vermek için değil, kilo almak için de yapılabilir.

5000 kalorilik bir diyet verileceğini de sanmam. Bu denli yüksek kaloriler tüm organlarımız için zararlı. Belli bir kalori fazlasıyla uzun vadede kilo aldıracak bir diyet çıkartacaktır diyetisyen.

Senin o boy ve kilo ile 4.000 kalori alabilmen için bütün gün bal, şeker, çikolata, cicibebe gibi şeylerle beslenmen lazım. O şekilde de sağlıklı kilo alamazsın. Diyetisyene git sana uygun bir liste çıkarıp, eğitim verirler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı