Bulut sunucu için Raspberry Pi 4 2 GB yeterli mi?

Barındırma hizmeti ücreti ne kadar?
Bir Cloud VDS kiralamak daha uygun değil mi?
Onların daha kolay ve ucuz olduğunu biliyorum ama meraktan bu yolu seçtim. Evde boş boş oyun oynamaktan çok daha iyi bir şey. Sadece depolama için kullanacağım. @Jang Geum'un Danji Yemeği geceleri cihazı kapatırsam öyle bir problem olur mu? Onun dışında tüm gün açık kalacak.

4 yıl civarında Linode Cloud VDS kullandım. 60 bin üyeli forum ve bir haber sitesi sürekli saldırı altında olduğu halde sunucu hiç düşmedi. CPU kullanımı %200'ü bile görüyordu ama bana mısın demiyordu. Hem de iki çekirdek 4gb RAM ile ve tamamen ücretsiz yazılımla: CWP kullanıp Nginx + Apache + Varnish Cache derlemesi ile çok sağlam, işlevsel bir web sunucu oluşturuluyor.

Eğer kendiniz barındırma hizmeti vermiyorsanız küçük işler için donanımla boğuşmanın bir anlamı yok.

Ben Pi 3 kullanıyorum. Sunucu için kullanmadım hiç ama ne kadar performanslı olur bilmiyorum. Bendeki 1 GB. Performansı normalde kullanımda sabırlıysan iyi. Isınma konusuna gelince normal kullanımda aşırı fazla ısınmıyor. Bende pasif soğutma var lakin fan yok. Soğutma ihtiyacı fazla hissetmiyorum.
Pi 3 modelinin fiyatı 2 GB olan 4 modelinden daha pahalıya geliyor. Ve 1 GB RAM kanser eder muhtemelen.

Geri
Yukarı