Bunalımda olan biri nasıl kurtulur?

:D

Kızların Regl sancısı kızdan kıza değişiklik gösterir.

Birçok ilişkimde bunu anlamam uzun sürmedi, durduk yere sinirleniyorsa ve kızıyorsa regl olma olasığı çok yüksek. Bir problem olmadığı sürece tabii ki. :)
O dönemde iken uğraşmanın da ayrı bir keyfi var :)

Açıkcası regl lafını duydum ama nedir diye araştırmadım, 16 yaşındayım.
Ergenlik cağındaki kızlar ayda bir kez adet olur, kan gelir buna regl denir. Ergenlige girdigi an baslar, hormonal değişimler olduğu ve acısı olduğundan dolayı duygu değişimleri; ofke vs... Uykusuz kalınan bir gecenin ertesi günu olan ruh halinin daha beteri. Agriyi hafifletmek için sicak su torbasi, ağrı kesiciler kullanırlar, dışarı çıkarken de kan selalesi olmasin diye ped kullanırlar.
Erkekler ergenliğe girdiğinde sperm akitiyor, kızlar da kan. Bunun gibi düşün.
Okullarda kizsal sebeplerden dolayı tuvalet izni alırlar, hocalar da genelde kızlara bu izni verir, sebebi bu.

O dönemde iken uğraşmanın da ayrı bir keyfi var :)

Ergenlik cağındaki kızlar ayda bir kez adet olur, kan gelir buna regl denir. Ergenlige girdigi an baslar, hormonal değişimler olduğu ve acısı olduğundan dolayı duygu değişimleri; ofke vs... Uykusuz kalınan bir gecenin ertesi günu olan ruh halinin daha beteri. Agriyi hafifletmek için sicak su torbasi, ağrı kesiciler kullanırlar, dışarı çıkarken de kan selalesi olmasin diye ped kullanırlar.
Erkekler ergenliğe girdiğinde sperm akitiyor, kızlar da kan. Bunun gibi düşün.
Okullarda kizsal sebeplerden dolayı tuvalet izni alırlar, hocalar da genelde kızlara bu izni verir, sebebi bu.

Peki benim ne yapmam gerek bu durumda?

İlk tanıştığımızda öyle değildi vakit geçiriyorduk konuşuyorduk falan yeni başladı bu hareketlere.

Aile sorunları, yalnızlık bir sürü sebep olabilir(insanın çevresinde insanlar olması yalnız olmadığı anlamına gelmez). Yakınlığınıza göre yanında olun başka yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı