Bunny Girl Senpai tarzında anime önerisi

Minik bir hort olacak ama "çok anime izlemiş kişiler beğenmiyor" cümlesinin daha iyi animeler gördükleri için denildiğini düşünüyorum. Yoksa kimse ben çok anime izledim, o yüzden bunu sevmedim demez. Az anime izleyenler de çok anime görmedikleri içindir herhalde. Ben az anime izledim ve beğendim. Çok anime izleseydim yine beğenirdim.
Farklı anlamlar bence. Daha iyi anime elbet görüceksin. Herkesin tadı farklı. AOT fanları FMA'yı daha üstte tutarlar mı sence?

Yanlış değil. :) Herkes farklı düşünebilir ama.

Genelde 500 üstü anime izlemiş kişiler beğenmiyor. Ben buna göre genelleme yaptım. İstisnalar olabilir. Belki de yanlış düşünüyorumdur. :)
Ben de o civarlarda izlemiş biri olarak beğeniyorum. Ancak bu yorumunuzu o sayıya ulaşmamış birisi okusaydı bu ona hakeret olurdu. Onun düşüncesini doğrudan yok saymış oluyorsunuz.
500 isterse 1000, isterse sektörde olan bütün animeleri izleyen birisi ol, yine de böyle bir yorum yapamazsın. Bu nasıl bir genelleme? Sayı önemli değil fakat hatrı sayılır derecede anime izlemiş topluluğun bir parçası olduğunu varsayıp bu kadar kendine güvendiğini varsayalım. orda olan kimse mi eleştiri yapamıyor? Az anime izleyenler seviyor nasıl bir eleştiridir aklım almıyor doğrusu.
School days'i ders verme niteliğinde olduğu için seven birisi var mesela. Zamanında gülüp geçtim ama şimdi bakınca mantıklı gelmeye başlıyor. Gibi gibi bir sürü örnek mevcut.

Özür dilemeniz bir şeyi değiştirmez, bu kafadan çıkmanız lazım. Siz ve arkadaşınız öyle düşünüyor diye herkes öyle düşünüyor veya genel olarak öyle demeniz aşırı saçma. Ciddiye alınmazsınız. Almadım zaten.
@Monolova arkadaş olabileceği en iyi şekilde açıklamış bence.
Minik bir hort olacak ama "çok anime izlemiş kişiler beğenmiyor" cümlesinin daha iyi animeler gördükleri için denildiğini düşünüyorum. Yoksa kimse ben çok anime izledim, o yüzden bunu sevmedim demez. Az anime izleyenler de çok anime görmedikleri içindir herhalde. Ben az anime izledim ve beğendim. Çok anime izleseydim yine beğenirdim.
Tamam şöyle diyeyim. Ben ilk izlemeye başladığım zamanlarda benim beğendiğim ama genel izleyici kitlesinin gömdüğü seriler vardı. Bu seriyi sevdiğimi söyleyince "Az izlediğin için daha iyisini görmedin. Çok daha iyileri var." gibi yorumlar aldım. Şu an ben de Misaki'nin bahsettiği sayılardayım ve hâlâ o Animenin çok güzel olduğunu düşünüyorum.

Elbette dediğiniz gibi az veya çok izlemenin de yoruma etkisi var. 1K izlemiş birisi ile 10 izlemiş birisi aynı bakış açısından bakmazlar. Ancak "Az izlemişler beğenir" yorumu bana göre sadece karşısındaki insanın düşüncesini yok saymaktır.

Sadece daha az anime izlemiş kişiler daha çok beğeniyor dedim. Başka bir şey demedim. Çok izlemiş kişiler de beğenebilir.

Açıkçası liste yapmaya üşendim.

Sen, Tenki no Ko, Kimi no Na wa ve Kimi no Suizou wo Tabetai izle sonra bir liste yaparım.

Sadece daha az anime izlemiş kişiler daha çok beğeniyor dedim. Başka bir şey demedim. Çok izlemiş kişiler de beğenebilir.

Sen, Tenki no Ko, Kimi no Na wa ve Kimi no Suizou wo Tabetai izle sonra bir liste yaparım.
Şu an Steins; Gate izliyorum, biterse Fullmetal Alchemist izleyeceğim ama yine de listeyi bekliyorum. :D

Sorun o zaten.. Neyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı