Burçlara inanır mısınız?

Herkes tek kelime ile saçma bulduğunu ve saygı duymadığını bile söylemiş. Saçma kısmına katılıyorum. Gereksiz bir şekilde anlam yükleniliyor. Buna da katılıyorum. İnsanlar hayatlarını burçlara göre bile değiştirebiliyor ve bunun saçmalığına da katılıyorum. Fakat insanoğlunun bir enerjisi ve de bu enerjinin gücü var. Çakra dersiniz, aura dersiniz ya da beynin bir etkisi dersiniz. Buna inanmak gerek. Beyin öyle bir yapı ki, enerjinizi kontrol etmeyi öğrendiğiniz an gerçekten her şey daha farklı oluyor. Ki çakralar ve insan enerjisinin varlığı yok sayılamaz.

İnanmıyorum. Celal Şengör'ün bir videosu vardı. "Uzaydaki taş bizim kişiliğimizi, başımıza gelecekleri niye etkilesin?" diyordu, aynen öyle.

Ama son 10 yılda 3-4 kere burç tahmini yaptım. Kişilerin davranışından. Hepsi tuttu. Daha önce tanıdığım kişilerle aynı şeyleri yapıyorlardı.
Yine de burç yorumlarında çok genel şeyler yazıldığını ve 10 şey söyleniyorsa 4'ü tutsa 6 tanesini bilemedi, demek ki yalancı demek yerine bak, biliyor işte dendiği gerçeğini değiştirmiyor.

Bilimsel hiçbir dayanağı olmayan uydurmalardan ibaret batıl inanç gibi bir şey. Bazı işsiz insanlar yıldızları inceleyip niye yeni meslek bulmayalım deyip astrolojiyi uydurmuşlar galiba bir de sanki okulunu okumuş 40 yıllık profesörler miş gibi bilmem kim uzman astrolog diyorlar ya.

Geri
Yukarı