Burger King pahalılığı

Gaziantep'te yaşıyorum. Burada lokanta/kasaplar var. Etini tarttıtıyorsun, kasap kesip terbiyeliyor. sonra orada ocakçısı var pişirip masana getiriyor. El emeği salata parası cüzi bir şey alıyorlar. 90 TL'ye ne et yersin. Üstelik hamburger gibi işlenmiş vs. de değil.
Adı üstünde fast food. Bu fiyatlara yenmez.
Geçenlerde ciğercide kuzu ciğer yedik arkadaşlarla. Kuzu ve koyun ciğeri tad farkı dana ve koyun ciğeri gibi farklı oluyor. Kişi başı 30 TL idi.
Benim gibi yemek konusunda avantajlı bir şehirde iseniz Burger King sinek avlar. Tabi heveslileri bitmez, orası ayrı

Gaziantep'te yaşıyorum. Burada lokanta/kasaplar var. Etini tarttırtıyorsun, kasap kesip terbiye ediyor. sonra orada ocakçısı var pişirip masana getiriyor. El emeği salata parası cüzi bir şey alıyorlar. 90 TL'ye ne et yersin. Üstelik hamburger gibi işlenmiş vs. de değil.
Geçenlerde ciğercide kuzu ciğer yedik arkadaşlarla. Kuzu ve koyun ciğeri tat farkı dana ve koyun ciğeri gibi farklı oluyor. Kişi başı 30 TL idi.
Benim gibi yemek konusunda avantajlı bir şehirde iseniz Burger King sinek avlar. Tabi heveslileri bitmez, orası ayrı.
Ben de Diyarbakır'da yaşıyorum. Dediklerinizde çok haklısınız o fiyatlara mükemmel şeyler yenebiliyor. Ama insanoğlu işte, içine ne koyuyorlar bilinmez de tadı çok güzel oluyor. Ama artık zor gibi.

Hayatımda bir kere hamburger yedim, sosunu beğenmediğimden bir daha almadım. Bilmiyorum ailenle mi yaşıyorsun, Fast-Food'un zararlarını ailecek bildiğimiz için, evde pizza, hamburger yaparız.

Hayatımda bir kere hamburger yedim, sosunu beğenmediğimden bir daha almadım. Bilmiyorum ailenle mi yaşıyorsun, Fast-Food'un zararlarını ailecek bildiğimiz için, evde pizza, hamburger yaparız.
Yani eşimle iki kişilik bir çekirdek aileyiz :D ikimiz de yemek yemeyi sevdiğimiz için "zararını bilmemize rağmen" arada böyle kaçamaklar yapıyoruz. Ama tabii sizin söylediğiniz daha sağlıklı ve haklısınız.

Gaziantep'te yaşıyorum. Burada lokanta/kasaplar var. Etini tarttıtıyorsun, kasap kesip terbiyeliyor. sonra orada ocakçısı var pişirip masana getiriyor. El emeği salata parası cüzi bir şey alıyorlar. 90 TL'ye ne et yersin. Üstelik hamburger gibi işlenmiş vs. de değil.
Geçenlerde ciğercide kuzu ciğer yedik arkadaşlarla. Kuzu ve koyun ciğeri tad farkı dana ve koyun ciğeri gibi farklı oluyor. Kişi başı 30 TL idi.
Benim gibi yemek konusunda avantajlı bir şehirde iseniz Burger King sinek avlar. Tabi heveslileri bitmez, orası ayrı
Sen Antep'in neresinde yaşıyorsun be kardeşim bir porsiyon ciğer 60-70 lira olmuş. Dürüm desen kimse doymuyor onunla. Ayrıca Antep'te herhangi bir BK şubesinin önünün 1 dakika boş kaldığını da görmedim daha. Nohut dürümü bile en ucuz 10 lira olmuş. Bunlara rağmen BK fiyatlari gerçekten aşırı artmış o bir gerçek.

Bende king chicken yiyordum ama 2 menü söyledim geçen 109 liraya geldi soslarla beraber neden bilmem eski lezzeti de alamadım burger kingden, fiyattan dolayı herhalde :D

Artık öyle söylemez oldum, unutmuşum tadını o fiyatlar etkili ve sağlıksız olması bir de. Ayda en fazla 1 defa ya söylerim ta söylemem. 12 ayda 3-4 defa sanırım artık söylüyorumdur.

Yani eşimle iki kişilik bir çekirdek aileyiz :D ikimiz de yemek yemeyi sevdiğimiz için "zararını bilmemize rağmen" arada böyle kaçamaklar yapıyoruz. Ama tabii sizin söylediğiniz daha sağlıklı ve haklısınız.

Mutluluğunuz daim olsun. Sağlıklı diye düşünüyoruz aslında, şu anki gıdaların hiçbirine güven olmuyor. Evde yaparsanız da pahalı oluyor :D. En düşük kaşar 50, sucuk 50..

Yeni konular

Geri
Yukarı