Bursa'da bir vatandaş ucuz alışveriş kuyruğundaki binlerce kişiye son ses dombra dinletti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OSAYİSAMUEL

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Bursa'da bir vatandaş bir mağazada açılış gününde indirimli şekilde ürün almak için sıraya giren binlerce kişiye evinin balkonundan son ses dombra dinletti.

1666698350791.png

Darbecilerin hazırladığı 1980 anayasasına 20 milyon küsür kişi katıldı ve 91% oranla "Evet" çıktı ve yasa yürürlüğe girdi. "Bu yasaya kim evet oyu verdi" diye sorulduğunda ise kimse vermediğini söyledi. AKP iktidarı genel olarak bu 80 yasalarına muhalefet ederek bugünlere gelebildi. akabinde ülkeyi savaş ambargosunun olduğu günlerden daha zor bir duruma soktu. Gittikleri zaman da aynısı olacak. 20 sene boyunca AKP'ye oy vermiş kişiler oy verdiklerini inkar edecekler.

Şunu söylemeye çalışıyorum Ülkemiz suriyeli akınına uğramışken, Türkiye'de bulunan Gıda, Akaryakıt, Tarım kısaca hiç birşey artık yetişmiyor bu da böyle kuyrukların oluşmasına neden oluyor.
Ben kendi ülkemde kendimi neden bir yabancıymışım gibi hissediyorum?
Kadıköy'de şöyle bir şokağa çıktım abi Türk yok....

Şunu söylemeye çalışıyorum Ülkemiz suriyeli akınına uğramışken, Türkiye'de bulunan Gıda, Akaryakıt, Tarım kısaca hiç birşey artık yetişmiyor bu da böyle kuyrukların oluşmasına neden oluyor.
Ben kendi ülkemde kendimi neden bir yabancıymışım gibi hissediyorum?
Kadıköy'de şöyle bir şokağa çıktım abi Türk yok....
Haklısınız ama bu kuyrukların belki de en düşük sebebi mülteciler kuyruklarla mültecilerin çok az alakası var. Halkı fakirleştiren ve orda burda indirim kovalatan bir sistemin ürünü bu olaylar. En basitinden bir ürünü bile kendi ülkesinde üretmeyen dışardan alan bir sistemin ürünü. Enflasyonlar yaratarak çığ gibi ekonomik sorunlar yaratan yetmezmiş gibi sırf halkın gözünü boyamak için asgari ücrete zam yapıp enflasyonu bu sayede daha da yükseltip halkı zenginleştirmiş gibi gösterip fakirleştiren sistemin eseri bunlar. Fark ettiyseniz halk yetişemediği için değil ucuz olduğu için o kuyruklarda kaldı ki öyle olmasaydı bile bu mülteciler ülkede olmasaydı dahi ekonominin geldiği hal yüzünden ucuzdan alıp stok yapan vatandaşlarımızdan dolayı yine o mallar bitecekti. Bunlar olursa tabi bu fiyatlar arşa çıkar. Tamam mülteci sorunu çok çok büyük bir problem tamam ülkemde mülteci istemiyorum ama her olayı mültecilere yormamak gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı