Bursluluğu nasıl kazanamadım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar kısa süre önce iokbs sınavına girmiştim. Ve sınavdan aşağıda görmüş olduğunuz puanı aldım:

Eki Görüntüle 683201

Kazanamadı yazıyor ancak sınava girdikten sonraki gün taban puanlara bakmıştım. Neredeyse tüm haber sitelerinde aynı puanlar söyleniyor. Haber sitelerindeki puanlara göre sınavı kazanmış olmam gerek. Birçok siteye baktım ve baktıklarımın hepsi böyle.
Haber linkleri:
MEB ile 2020 Bursluluk taban puanı kaç? İOKBS Bursluluk sınavı kaç puanla kazanılır, taban puanı kaç?
2020 Bursluluk taban puanları! Bursluluk 5,6,7,8,9,10,11. sınıf boş kontenjanlar listesi
2020 PYBS İOKBS 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf taban - tavan puanları kaç? Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?
Bursluluk sınavı taban puanı kaç? 2020 İOKBS bursluluk sınavını kazanmak ve burs almak için kaç net puan gerekli? Bilgiler burada!
Bu haber siteleri puanları rastgele mi yayınlıyor yoksa kazanamadı kısmında farklı bir şey mi var beni aydınlatabilir misiniz?

Geçen yıl 475 puan ile kazanmıstım 7.sınıfta o attıgın sitelerin cogu yanlıs taban puanı 465 falan haberin olsun.

Bu bursluluklarda kontenjan olayı vardı hala var galiba böyle oluyor kimin çocuğu olduğuna bağlı.

1 yıl mı? Lise bitene kadar vermişlerdi bana.
1 sene diye biliyordum. Yani 5. sınıfta bursluluğu kazanan birisi 12. sınıfa kadar burs mu alacak? E o zaman neden her sene kazanmamıza rağmen tekrar tekrar giriyoruz? Yanlış anlamayın, bilmediğimden soruyorum.

1 Sene diye biliyordum. Yani 5. sınıfta bursluluğu kazanan birisi 12. sınıfa kadar burs mu alacak? E o zaman neden her sene kazanmamıza rağmen tekrar tekrar giriyoruz? Yanlış anlamayın, bilmediğimden soruyorum.

Evet 12.sınıfa kadar alacak. Tekrar girilmiyor 1 kere kazanırsan 12.sınıfa kadar alıyorsun.

5. sınıfta 470 puan ile kazandım. 4 yıl önce ayda 230 TL ile başladı şu an 315 TL yatıyor. Gerçi ekonomiye oranlarsak 400 falan yatması lazım ama buna da şükür. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı