Bursluluğu nasıl kazanamadım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1 sene diye biliyordum. Yani 5. sınıfta bursluluğu kazanan birisi 12. sınıfa kadar burs mu alacak? E o zaman neden her sene kazanmamıza rağmen tekrar tekrar giriyoruz? Yanlış anlamayın, bilmediğimden soruyorum.
1 kere girebiliyorsun (kazandıysan yoksa istediğin kadar gir) ben zevkine girip optik vermeden çıkmaya çalışmıştım yemiyorlar.

Merhabalar kısa süre önce iokbs sınavına girmiştim. Ve sınavdan aşağıda görmüş olduğunuz puanı aldım:

Eki Görüntüle 683201

Kazanamadı yazıyor ancak sınava girdikten sonraki gün taban puanlara bakmıştım. Neredeyse tüm haber sitelerinde aynı puanlar söyleniyor. Haber sitelerindeki puanlara göre sınavı kazanmış olmam gerek. Birçok siteye baktım ve baktıklarımın hepsi böyle.
Haber linkleri:
MEB ile 2020 Bursluluk taban puanı kaç? İOKBS Bursluluk sınavı kaç puanla kazanılır, taban puanı kaç?
2020 Bursluluk taban puanları! Bursluluk 5,6,7,8,9,10,11. sınıf boş kontenjanlar listesi
2020 PYBS İOKBS 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf taban - tavan puanları kaç? Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?
Bursluluk sınavı taban puanı kaç? 2020 İOKBS bursluluk sınavını kazanmak ve burs almak için kaç net puan gerekli? Bilgiler burada!
Bu haber siteleri puanları rastgele mi yayınlıyor yoksa kazanamadı kısmında farklı bir şey mi var beni aydınlatabilir misiniz?

Kazanamayız bu işler böyle torpilli isen geçersin 443 puan almıştım ama yine de kazanamamıştım.

Kazanamayız bu işler böyle torpilli isen geçersin 443 puan almıştım ama yine de kazanamamıştım.
Torpil değil. Her yılın farklı barajları oluyor. Başka bir forumda 470 alıp kazanamayan oldu. Bu puanla kazanamaması gayet normal.

Arkadaşlar konuyla alakası yok da sınav bu kadar kolay mı gerçekten? Herkes 400 üzeri çok rahat yapıyor.
Yani ben bugün açıklanan bursluluk sınavını kazandım diyelim, seneye tekrar giremeyecek miyim ve bu burs 12'ye kadar yatacak değil mi? Kusura bakmayın biraz zor anlıyorum da.
Evet.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı