Bursluluğu nasıl kazanamadım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani ben bugün açıklanan bursluluk sınavını kazandım diyelim, seneye tekrar giremeyecek miyim ve bu burs 12'ye kadar yatacak değil mi? Kusura bakmayın biraz zor anlıyorum da.
Evet evet, lise sonuna kadar yatması için 1 kez kazanmanız yeterli. Ben 1 kere kazandım 5. sınıfta, dediğim gibi 4 yıldır yatıyor.

Yani ben bugün açıklanan bursluluk sınavını kazandım diyelim, seneye tekrar giremeyecek miyim ve bu burs 12'ye kadar yatacak değil mi? Kusura bakmayın biraz zor anlıyorum da.
Her sene girme hakkınız oluyor kazanamazsanız her sene girebiliyorsunuz yani. Bir kere kazandığınızda 12. sınıf sonuna kadar para yatırılıyor.

Kazanamayız bu işler böyle torpilli isen geçersin 443 puan almıştım ama yine de kazanamamıştım.
Torpil aynen. Amele çocuğu olarak kazandım ben sınavı.
Evet. Hatta sınıfta kalsanız bile yatmaya devam ediyor. Bir yıl fazladan alabiliyorsunuz bu sayede.
Ama sanırım ilk yılda almamam ile alakalı olabilir. Zamanında sigortalıları almıyorlardı. O şart kalkınca girmiştim ben. 1 ya da 2 yıl yaşım/sınıfım yetmesine rağmen girememiştim.

3 Defa bursluluk sınavına girdim hepsinin soruları aşırı kolaydı ve bu yüzden 6 ve 7'de kazanamadım bu sefer de kolaydı ama bu seneki tayfa acayip kötü be kardeşim LGS puanlarını alt üst ettiler Allah'a şükûr bu sefer kazandım ve kurtuldum.

3 Defa bursluluk sınavına girdim hepsinin soruları aşırı kolaydı ve bu yüzden 6 ve 7'de kazanamadım bu sefer de kolaydı ama bu seneki tayfa acayip kötü be kardeşim LGS puanlarını alt üst ettiler Allah'a şükûr bu sefer kazandım ve kurtuldum.
Sınavın kolay yada zor olması hiç birşey değiştirmiyor. Sana zorsa herkese zor sana kolaysa herkese kolay. Sınav zor olduğunda taban puanlar düşer kolay olduğunda yükselir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı