C/C++ yapay zeka nereden öğrenilir?

Bence aralarındaki hız farkı için beğenmemiş çünkü Python ile C dilleri arasında gözle görülür bir fark var zaten bu konuyu açma sebebim buydu yapay zeka sistemleri c/c++ üzerinde daha hızlı çalışır diye.

ML data process isini yavaslatan sey %90 oranda CPU islemi degil I/O. Cok buyuk dataset'ler process ediliyor onlarin da yuklenmesi ve process edildikten sonra baska yere migrate edilmesi zaman aliyor.

Memory'deki data ile Pythonla 10 saniyede calisan Knn algoritmasi C++ da 0.3 saniyede calissiyor.

DB'den gelen dataya Knn calistirdiginda bu islem Python ile 110 saniye suruyor, C++ ile 100.3 saniye.
Kimse 10 saniye icin C++ in cilesini cekmiyor.

Ustte yazan arkadasa katiliyorum, temel ML bilgisi olduktan sonra oturup ayni seyi C++ ile de impemente edersin.

Benim kaynak tavsiyem Github. Ornek Bert cpp implementasyonu -> GitHub - skeskinen/bert.cpp: ggml implementation of BERT

Pardon açıklamayı unutmuşum C++ bir şeyden dolayı sanırım ya ben anlatamam fakat video koyacağım buraya o aralarındaki hız farkını anlatıyor ve neden olduğunu da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pardon açıklamayı unutmuşum C++ bir şeyden dolayı sanırım ya ben anlatamam fakat video koyacağım buraya o aralarındaki hız farkını anlatıyor ve neden olduğunu da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırım dediğimi adamakıllı okumamışsınız ve çürütmeye çalışmışsınız. Ben Python C dillerinden hızlı demedim. TensorFlow kütüphanesinin Python versiyonu C++ ile yazıldığı için çok az farkı olur C++'dan. Önemsenmeyecek derecede.

Sanırım dediğimi adamakıllı okumamışsınız ve çürütmeye çalışmışsınız. Ben Python C dillerinden hızlı demedim. TensorFlow kütüphanesinin Python versiyonu C++ ile yazıldığı için çok az farkı olur C++'dan. Önemsenmeyecek derecede.

Evet ben yanlış okumuşum fakat TensorFlow gibi kütüphaneler o kadar hızlı çalışmasada en azından başka yapacağım işlemler hızlıca çalışarak asıl yapay zeka kodlarına hızlıca gelebilir vb diye düşünüyorum.

Evet ben yanlış okumuşum fakat TensorFlow gibi kütüphaneler o kadar hızlı çalışmasada en azından başka yapacağım işlemler hızlıca çalışarak asıl yapay zeka kodlarına hızlıca gelebilir vb diye düşünüyorum.

Ne olmasını bekliyorsunuz 2 saniyede modelinizi 100 epoch eğitmek mi? TensorFlow gayet yeterli, normal çalışıyor. Bu donanımla alakalı bir şey. Siz CPU ile model eğitmeye çalışıyorsunuz sonra da gelip tensorflowa bahane buluyorsunuz. Bir de başka yapacağım işlemler demişsiniz eğer input almak için C++ kullanacaksanız değmez.

Geri
Yukarı