C: Diski Fazladan Dolu Gözüküyor

grandsystem

Kilopat
Daha fazla  
C klasörüm yani Windows SSD'ye kurulu. Gördüğünüz gibi gizli dosyalarla beraber tarama yapıyorum ve C klasörü masaüstündeki dosyalarla beraber toplam 94 max 95 GB.

1.png

Fakat C klasörü'nün 103 GB'ı dolu gözüküyor. En az 8 GB daha boş alan olması gerekirken bu boş yerler nerede? CCleaner ile tarama yaptım bir sürü programla denedim herşeyi yaptım fakat olumsuz. Bu klasörün 8 GB'ı nerede?

2.png

'Hazırda Beklet' özelliğini kullanmıyorsan kapatabilirsin. Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştır, 'powercfg -h off' komutunu gir birkaç GB yer açılır. Ayrıca 'Sanal Bellek' özelliği de yer kaplar C diskinde.

'Hazırda Beklet' özelliğini kullanmıyorsan kapatabilirsin. Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştır, 'powercfg -h off' komutunu gir birkaç GB yer açılır. Ayrıca 'Sanal Bellek' özelliği de yer kaplar C diskinde.
Hemşerim senden Allah razı olsun çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldun Giresun'un neresindensin? :)(y)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı