C diski kendi kendine azalıyor

Crunchle

Femtopat
Yaklaşık 1 ay önce C diskinde 360 küsür boş alan vardı şimdi 353, bu normal midir? Bu sürede hiçbir şey indirmedim D diskine indirdim ama C'de indirilenler klasörünü temizlemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normaldir. driver kurulumları ve Windows güncellemeleri sırasında bir şeyler kurulabiliyor. Arama kısmına "akıllı depolamayı aç" yazarak fazlalıkları otomatik bir şekilde sildirebilirsiniz.

Sadece birinci ve ikinci işlemi uygulayın. Diğerlerine sizin durumunuzda gerek yok.

Ek olarak diskteki boş alan boyutu değişebilir. Çok takılacak bir şey değil. Programlar kullanır, tarayıcılar kullanır falan.

Windows güncellemelerinden kaynaklı olabilir. İnternet tarayıcısı vs. gibi şeyler de Temp'e birçok dosya kaydediyor. Yani disk internete bağlı olduğu sürece zamanla şişiyor. /user/appdata/temp bu klasöre bir göz atın derim.

Temizleyip geri dönüş yapar mısın? Çerezler vs. etkilemiş olabilir.
Nasıl temizleyeceğim?
Geri dönüş noktaları ve güncellemeler sebebiyle doluyor. Sadece ikisi 20GB yer kaplayabiliyor.
Geri dönüş güncellemesi gerekli midir? Bunlar çok yer kaplıyormuş da.
Sadece birinci ve ikinci işlemi uygulayın. Diğerlerine sizin durumunuzda gerek yok.

Ek olarak diskteki boş alan boyutu değişebilir. Çok takılacak bir şey değil. Programlar kullanır, tarayıcılar kullanır falan.
Evet şu anlık bir sorun yok ama yine de sorayım dedim bi normal mi değil mi diye.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı