C diski kendi kendine doluyor

delialioglu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, James Donkey JD480 SSD var, 2 gün önce Battlefield yüklemeden önce 141GB boş yer vardı ve oyun 81 GB yer kaplıyordu, yükledim, 60'a düştü ve kapattım bilgisayarı, sonra açtığımda boş yer 60'tan 50'ye düşmüştü, bu sabah ise bilgisayarda 50 GB boş yer varken bir anda 41'e düştüğünü gördüm ve disk kırmızı olmuştu, kendine kendine doluyor anlayacagınız. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyunu Epic Games'ten aldıysanız, bir çok oyun iki defa iniyor; Hem Epic istemcisi üzerinden hem de varsa oyunun kendi istemcisinden. Bunu bir kontrol edin.

Merhaba, James Donkey JD480 SSD var, 2 gün önce Battlefield yüklemeden önce 141GB boş yer vardı ve oyun 81 GB yer kaplıyordu, yükledim, 60'a düştü ve kapattım bilgisayarı, sonra açtığımda boş yer 60'tan 50'ye düşmüştü, bu sabah ise bilgisayarda 50 GB boş yer varken bir anda 41'e düştüğünü gördüm ve disk kırmızı olmuştu, kendine kendine doluyor anlayacagınız. Ne yapabilirim?

Şey tam işe yararmı bilmiyorum ama CCleaner gibi programlarla alan kazanabilirsin sadece seçtiğin şeyler ve önbeleği temizler viruseride bu programla temizleyebilirsin ama algılayamaz. Ben ayda 2-3 kere yapıyorum daha dün 1 yapmada 10 GB yer açıldı. Önbellekdeki dosyaları siler not: Kunlandığın tarayıcının önbeleğini seçmeyi unutma Chrome gibi tarayıcılar C diskine kuruluysa çok fazla önbelllek kunlanır. Umarım yardımcı olabilmişimdir:

Siz yine de Epic klasörünü bir kontrol edin. Ben sırf bu tür hatalar sebebiyle Epic kullanmıyorum. Oyunu Ubisoft'tan bile indirsem, Epic yine kendisi de indiriyordu.
Sildim epici oyun yoktu zaten

Şey tam işe yararmı bilmiyorum ama CCleaner gibi programlarla alan kazanabilirsin sadece seçtiğin şeyler ve önbeleği temizler viruseride bu programla temizleyebilirsin ama algılayamaz. Ben ayda 2-3 kere yapıyorum daha dün 1 yapmada 10 GB yer açıldı. Önbellekdeki dosyaları siler not: Kunlandığın tarayıcının önbeleğini seçmeyi unutma Chrome gibi tarayıcılar C diskine kuruluysa çok fazla önbelllek kunlanır. Umarım yardımcı olabilmişimdir:
Programsız bir çözümü yok mudur hiç sevmiyorum öyle programları bilgisayarın her kaynağını sömürüyor.

Dosya Ekleri

• resim_2024-02-01_141418821.png
    resim_2024-02-01_141418821.png
    274,4 KB · Görüntüleme: 15
CCleaner disk sömürse 1 GB sömürür ama onun 10 katı kadar da alan aça biliyor ama program istemiyorsan buradan yapmayı deneyebilirsin en azından 3-5 GB alan kazanırsın

Dosya Ekleri

• 1706786524239.png
    1706786524239.png
    306,4 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı