"C" diskine sağ tıklayınca "Birimi Genişlet" çıkmıyor

Yeni basit birim oluşturmayı deneyin.
Screenshot_2.png

oluşturdum hocam şimdi

Siz C'ye eklemeye çalışmıyor musunuz? O zaman sağ tık birimi sil deyin ayrılmamış olursa C'ye büyüt, boş alansa sağ tık birimi sil.

Pardon ya, dersle ilgili kafa karışıklığından ilk gördüğüm şeyi oluşturmanızı önerdim, sağ tıklayıp sildiğinizde ayrılmamış bir alan elde edecek misiniz bakalım, ederseniz sağ tıklayıp genişletirsiniz. Olmazsa MiniTool Partition Wizard yardımı ile yapabilirsiniz.

Hocam sizin tek diskiniz varsa evet deyin. Yoksa hayır deyin. @Measterpo hocam evet diyecek değil mi?
Hocam dalgınlığımın bu safhaya geleceğini bilsem yorum yapmazdım, inanın. Bir fikrim yok açıkçası ben önerdiğim programı bir daha önereceğim, bu program yardımı ile bir arkadaş daha sorununu çözmüş.
Öncelikle ben bunu Minitool Partition programı ile yaptım bir sıkıntısı olmadı (program tamamen ücretsiz.)
1617869676875.png

resimde gördüğünüz gibi program üzerinde tüm hepsi Primary (yani birincil.) ancak en sonuncusu Logical (yani mantıksal.) burda bu diskimize sağ tıklıyoruz ve altlarda "Set Partition as Primary" yazana basıyoruz.
Eki Görüntüle 562606
resimde sizdede böyle bi şey gözükecek. burda "apply" tuşuna basıyoruz

1617869692872.png

Burda program şiddetle tüm çık programları kapatmanızı istiyor. tüm programları kapatıp YES diyin.
Succsesfuly dedikten sonra bilgisayar yönetimini kapatıp bir daha açın ve disk sekmesine bir kez daha gelin
1617869706747.png

gördüğünüz gibi oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı