C.F RX 480 mi, X GTX 1080 mi?

Semih Demir

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.
Elinizde 3.500₺ var, bu fiyata 2 tane RX 480 mi almayı tercih edersiniz, yoksa 1 tane GTX 1080 mi alırsınız? İleriye yönelik olarak hangisini tercih ederdiniz? Ve tercihinizi niçin bu yönde yapacağınızı da belirtirseniz sevinirim.

Eğer Crossfire yapacaksanız maksimum performans için Z170 tavsiye ederim. Sisteminizin diğer donanımlarını da söylemelisiniz.

Eğer Crossfire yapacaksanız maksimum performans için Z170 tavsiye ederim. Sisteminizin diğer donanımlarını da söylemelisiniz.

Merhaba,
Sadece önümüzdeki sene nasip olursa düz 10.000₺'ye sistem dizeceğim, 3.000₺ de monitör ile birlikte. Bende ekran kartı konusunda kararsız kaldım.

@Plyra Çoklu ekran kartlı sistemlerde maksimum performans için X99 sistem kullanılmalıdır çinkü PCIe hat sayısı daha fazladır, yanlış bilgilendirme yapmayın. Her zaman tek ve güçlü bir kart daha iyidir 1080 yada 1070 alın.

@Plyra Çoklu ekran kartlı sistemlerde maksimum performans için X99 sistem kullanılmalıdır çinkü PCIe hat sayısı daha fazladır, yanlış bilgilendirme yapmayın. Her zaman tek ve güçlü bir kart daha iyidir 1080 yada 1070 alın.

Bilgisizliğimden ötürü soruyorum kusuruma bakmayın. X99 ve PCIe hat sayısı nedir dostum açıklayabilir misin? Bende tek ekran kartı diye düşündüm daha mantıklı.

GTX 1080 almanız daha doğru olucaktır, her oyun ya da program CF ve ya SLI desteklemiyor, tek kart her zaman daha mantıklı.

Son düzenleme:
C.F. yapılacaksa eğer arkadaşlarında dediği gibi tam performans alabilmek için güçlü bir sisteme ihtiyaç var. Z170 X99 buna en uygun chipsetli sistemlerdir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı