C# ile program yazılır mı?

AlexanderDaniel

Decapat
Yer
Switzerland / Zürih
Daha fazla  
Meslek
Web designer, Coder and Designer
Herkese merhaba arkadaşlar ben bir program yazacağım mantığı yukarıda arama kutuları olacak istediği şeyleri seçip araya basacak bu kriterlere uyan şeyleri aşağıda sıralayacak bir film sitesi özerinden örneklemek istiyorum.

İlk kutu: Filmin türü = korku.
İkinci kutu: Filmin vizyon tarihi = 2000-2002.
Üçüncü kutu: Filmin orijinal dili: Türkçe.
Ve ara butonuna basınca 2000 - 2002 yılları arasında çıkmış olan korku türündeki Türkçe olan filmleri sıralayacak.

Benim sorularım ise şu şekilde.
C# ile kodlayabilir miyim, Online yapabilir miyim, programı kodladıktan sonra Online için server mi tutmam gerek ve eklenmesini istediğiniz başka bir özellik var mı?
Lisede C# görmüştük o yüzden C#'dan devam etmek istedim soruları sırası ile cevaplarsanız sevinirim.

İstediğiniz tipte GUI uygulamaları için C# uygun.

Online derken ne istiyorsunuz? Program sunucuyla haberleşerek bir veritabanına mı ulaşacak yoksa tarayıcı üzerinde çalıştırmaktan mı bahsediyorsunuz? Madem C# biliyorsunuz ASP.NET'e bakabilirsiniz.

Online derken şirketteki herkes programı kurup giriş bilgileri ile girip her şeye erişebilecek.
İstediğiniz tipte GUI uygulamaları için C# uygun.

Online derken ne istiyorsunuz? Program sunucuyla haberleşerek bir veritabanına mı ulaşacak yoksa tarayıcı üzerinde çalıştırmaktan mı bahsediyorsunuz? Madem C# biliyorsunuz ASP.NET'e bakabilirsiniz.

Tarayıcıdan değil direk masaüstü program şeklinde exe olacak yani.

Neden online? Bilgisayarınız yoksa Server kiralamaya çalışacaksın.

Ayrıca C# hangi ortamda? Komut ekranında yazacak halin yok. C# arayüzünde yazman gerekecek.

Ayrıca bu bir ödev falan değilse kimse bir exe indirip çalıştırmaz.

Online derken şirketteki herkes programı kurup giriş bilgileri ile girip her şeye erişebilecek.

Tarayıcıdan değil direk masaüstü program şeklinde exe olacak yani.
NoSQL veya SQL veri tabanı kullanarak yapabilirsiniz. Eğer bir şirkete yapıyorsanız server kiralama gibi şeyleri düşünmenize gerek yok, onu şirket halledecektir zaten.

Nosql veya SQL veri tabanı kullanarak yapabilirsiniz. Eğer bir şirkete yapıyorsanız server kiralama gibi şeyleri düşünmenize gerek yok, onu şirket halledecektir zaten.

Kendi şirketimiz için yapıyorum o yüzden araştırma yapıyorumda.
Neden Online? Bilgisayarınız yoksa server kiralamaya çalışacaksın.

Ayrıca C# hangi ortamda? Komut ekranında yazacak halin yok. C# arayüzünde yazman gerekecek.

Ayrıca bu bir ödev falan değilse kimse bir exe indirip çalıştırmaz.

Çünkü programdaki her şeye her yerde erişimimiz olmamız lazım.

Tabii ki komut ekranında değil açık kaynak işletim sistemi olan bir PC'de.

Ödev zaten değil kendimiz için.

Görsel arayüzünü kullanarak yapabilirsin. Anladığım kadarıyla sinema veya film kiralama ile ilgili bir program olacak. 2 tane panel yaparsın, administratör (film ekleme, silme ve güncelleme) ve filmleri gösterip bilet ayırma ile ilgili. MySQL kullanabilirsin.

Görsel arayüzünü kullanarak yapabilirsin. Anladığım kadarıyla sinema veya film kiralama ile ilgili bir program olacak. 2 tane panel yaparsın, administratör (film ekleme, silme ve güncelleme) ve filmleri gösterip bilet ayırma ile ilgili. MySQL kullanabilirsin.

Yok o sadece bir örnekti benimki ona benzer olduğu için onu örnek verdim bizimkisi dernek kayıtları için.

MS-SQL(C# için aslında SQL Server daha uygun) veya MySQL kullanabilirsiniz.
Tabloları düzgün oluşturabilirseniz neredeyse her şeyi DBMS (Veri tabanı yönetim sistemi) halledecektir.
Sizin yapmanız gereken; Verileri yüklemek ve düzenlemek için ve var olan verileri çekmek için ara yüz ve sorgu(query) şablonları yazmanız gerekiyor.

Diğer arkadaşların önerdiği gibi Veri tabanı için NoSQL de kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı