C# kullanarak bir oyun yapmak

ErcX

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, başlıkta söylediğim gibi C# kullanarak Unity'de 2D platform tarzında bir oyun programlamayı düşündüm, ne kadar fikir güzel ve motivasyonum yüksekmiş gibi gözükse de başladım andan itibaren bir anda düştü, çünkü izlediğim videolardan bir şey anlamıyordum ve mantığı zor geliyordu bende size sormak istedim. Acaba direkt olarak C# öğrenmeye çalışmak yanlış bir fikir mi? Öncelikle başka dillerden başlayıp mı buraya gelmeliyim, yoksa zorlayarak videoları 2-3 kez izleyip başka kaynaklardan okuyarak mı anlamalıyım? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle selamlar, başlıkta söylediğim gibi C# kullanarak Unity'de 2D platform tarzında bir oyun programlamayı düşündüm, ne kadar fikir güzel ve motivasyonum yüksekmiş gibi gözükse de başladım andan itibaren bir anda düştü, çünkü izlediğim videolardan bir şey anlamıyordum ve mantığı zor geliyordu bende size sormak istedim. Acaba direkt olarak C# öğrenmeye çalışmak yanlış bir fikir mi? Öncelikle başka dillerden başlayıp mı buraya gelmeliyim, yoksa zorlayarak videoları 2-3 kez izleyip başka kaynaklardan okuyarak mı anlamalıyım? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
Başka dilleri öğrenmene pek gerek yok öncelikle İngilizceyi ana dil kadar değil de derdini anlatabilecek seviyede olmalı onun dışında Ana Sayfa linkinden 1 Milyon İstihdam ile kayıt ol (kayıt süreci hiç yoksa 1 gün) ve sonrasında giriş yap ama sakın unutma o kadar çok kişi giriyor ki site aşırı yavaş bu yüzden sabırlı olmanı söyleyeyim bazen izleme listesine 6 dakikada ulaşıyorsun. Emin ol ülkenin en iyi yazılım mühendisleri o platformda.

Yani direkt olarak C# mı öğrenmeliyim yoksa oyuna ekleyeceğim şeyleri öğrenerek mi ilerlemeliyim ?

Örnek olarak :
İşte önce karakter yürümesini
sonra düşman gibi mi

Yoksa C# direkt öğrenmeliyim ?

Bağlantıdaki kanala abone olmanı ve videolarını izlemeni öneririm.
Oyun yapma aşamaları hakkında güzel bilgilendiriyorlar. Yapacağın oyun türü ile ilgili hangi motor ve kodlama dili uygun belirtiyorlar. O yüzden videoları inceleyip, öğrenmek istediğin şeye karar vermeni öneririm.

Son düzenleme:
Yani direkt olarak C# mı öğrenmeliyim yoksa oyuna ekleyeceğim şeyleri öğrenerek mi ilerlemeliyim ?

Örnek olarak :
İşte önce karakter yürümesini
sonra düşman gibi mi

Yoksa C# direkt öğrenmeliyim ?
Ne yaparsın pek bilemem fakat grafik tasarımına şimdi girme hazır tasarımları kullan şimdilik onunla uğraşmak yerine oyunu nasıl yapacağına bak bu sana en büyük tavsiyemdir :)

Öğrenmeye yeni başladıysan küçük scriptlerle başlamak daha iyi olabilirdi.
Biraz daha açabilir misin tam anlamadım ?
Ne yaparsın pek bilemem fakat grafik tasarımına şimdi girme hazır tasarımları kullan şimdilik onunla uğraşmak yerine oyunu nasıl yapacağına bak bu sana en büyük tavsiyemdir :)
Yani oyunu yaparak oyunu öğreneyim diyorsun ?

Yeni konular

Geri
Yukarı